Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Oferta edukacyjna szkoły arrow Krótka notatka o szkole Header Pic
Kalendarz 2014/2015
Plan lekcji 2014/2015

Krótka notatka o szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Stobnicki
06.01.2007.

KRÓTKA HISTORIA SZKOŁY W BIELANACH WROCŁAWSKICH
koniczynka

Szkoła w Bielanach Wr. istnieje od 1945 r. Początkowo była to szkoła siedmioklasowa, a od 1966 r. ośmioklasowa. W okresie niżu demograficznego kształciła uczniów w zakresie tylko sześciu klas. Sale lekcyjne znajdowały się w dwóch budynkach i funkcjonowanie szkoły wraz ze wzrostem liczby uczniów stawało się bardzo utrudnione. Pierwszym dyrektorem szkoły był p. Marcin Niewiadomy. Dopiero w połowie lat 90-ych pojawiła się szansa budowy nowego budynku, szkoły, o jakiej marzyli mieszkańcy Bielan. Bardzo szybko ze środków Gminy Kobierzyce wykonano roboty budowlane i już 1 września 1997 r. rozpoczęto naukę w nowoczesnej i przestronnej placówce. Uroczystego otwarcia szkoły dokonał Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Wraz z wprowadzeniem reformy systemu oświaty szkoła stała się zespołem szkolno-gimnazjalnym. Charakter społeczności szkolnej jest odzwierciedleniem przemian, jakim podlega Polska i cała gmina. Dzięki lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia, gmina i wieś Bielany Wr. ulega dynamicznemu rozwojowi i z niewielkiej wsi staje się miejscowością prężnie rozwijającą się pod względem gospodarczym i demograficznym.

Zmieniony ( 06.01.2007. )