Sprzątanie Świata - 2016 PDF Drukuj Email

25 września 2016

Polska 2016

„SPRZĄTANIE ŚWIATA"

22 września 2016 roku, w czwartek, klasy IV a i IV b reprezentowały Szkołę Podstawową im. UNICEF w Bielanach Wr. i wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Pod opieką nauczycieli Pani Weroniki Zalewicz i Pani Gabrieli Galewskiej wyruszyliśmy na stację kolejową w Bielanach Wr., która była celem  tegorocznego sprzątania. Nasi najmłodsi sprzątacze klas 4-6, zaopatrzeni w ochronne rękawice i worki na śmieci w czterech kolorach: na plastik, papier, szkło i śmieci mieszane - zbierali i segregowali śmieci do odpowiednich worków. Po drodze wyznaczaliśmy również kierunki świata za pomocą kompasu oraz rozpoznawaliśmy rośliny oraz owoce drzew.
  Zebraliśmy sporo śmieci, ale było warto, by zobaczyć piękno naszego otoczenia. Dbajmy na co dzień o naszą okolicę, by żyło nam się czyściej i przyjemniej. Dbajmy o naszą planetę, zaczynając od Bielan Wr.
                                                                                                               Gabriela Galewska

Zmieniony ( 27.09.2016. )