Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Narodowe czytanie w bielańskiej szkole Sp i Gim. 2016 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Narodowe czytanie w bielańskiej szkole Sp i Gim. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
18.09.2016.
logo_2

EW SP GIM
Narodowe czytanie w bielańskiej szkole

  wrzesień 2016
>>> więcej <<<

NARODOWE CZYTANIE W BIELAŃSKIEJ SZKOLE
godlo


 
logo

 

  
Szkoła w Bielanach Wr. włączyła się w Narodowe Czytanie.

  3 września już po raz piąty odbyło się w całej Polsce Narodowe Czytanie. Akcja  organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo literatury polskiej oraz potrzebę dbałości o poprawność naszego języka.
  Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Do przeczytania „Quo vadis” zachęcał nas Prezydent RP Andrzej Duda pisząc: Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą.
  Powieść Sienkiewicza  została opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach, w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”. Następnie wydano ją w formie druku zwartego.
  Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wr. już po raz trzeci włączył się w to przedsięwzięcie. 5 września 2016 r. o godz. 10.00 nasi gimnazjaliści mieli okazję wysłuchania fragmentu powieści historycznej o miłości i wierze, w wykonaniu naszego gościa specjalnego Edyty Skarżyńskiej aktorki Teatru Lalek we Wrocławiu. Pani Edyta zachęcając uczniów do czytania, nawet długich opisów przyrody, zwróciła ich uwagę na to, że nie tylko pogłębiają w ten sposób swoją wiedzę, ale i rozwijają swoją wyobraźnię. Uczniowie podczas spotkania otrzymali również karty pracy, w których uzupełniali informację na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz wyrazili swoją refleksją o wysłuchanym fragmencie.  
  Narodowe Czytanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy zgodnie stwierdzali, że warto jest przeprowadzać tego rodzaju akcje, aby zaszczepiać w młodych ludziach miłość do polskiej literatury.
 Joanna Para
Barbara Idziak                                      

1.
DSC00001.JPG
2.
DSC00006.JPG
3.
DSC00007.JPG
4.
DSC00008.JPG
5.
DSC09994.JPG
6.
DSC09997.JPG
7.
DSC09998.JPG
8.
DSC09999.JPG

Zmieniony ( 19.09.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.