Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
Klasy
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Dolnośląska e-Szkoła
Kalendarz 2017/2018
Plan lekcji 2017/2018
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Debata dla uczniów gimnazjum - Książka czy film? PDF Drukuj Email
Wpisał: Stobnicki   
23.06.2016.
szkola

GIM
Debata dla uczniów gimnazjum
„Książka czy film?”
30 maja 2016
>>> więcej <<<


DEBATA
Książka czy film?

   Dnia 30 maja w naszej szkole odbyła się debata na temat „Książka czy film?”, zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego Henryk Sienkiewicz w kulturze polskiej.
  W debacie wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum. Tematem dyskusji było od lat stawiane pytanie: wolimy czytać czy oglądać adaptacje? Kto najpierw sięgnął po powieść Krzyżacy, a kto obejrzał film Aleksandra Forda? Na te pytania próbowała odpowiedzieć bielańska młodzież.
  Na początku spotkania Dominik Zagórski, uczeń klasy IIIb oczytał fragment powieści Sienkiewicza, a następnie ten sam fragment został wyświetlony na ekranie. Do debaty zaprosiliśmy reprezentantów klas trzecich, którzy przedstawili swoje argumenty, opowiadając się odpowiednio za książką lub filmem. Sala gimnastyczna została ozdobiona plakatami przedstawiającymi okładki książek pisarza, prace zostały samodzielnie przygotowane przez uczniów.
Uczniowie poznali nowy rodzaj metody aktywizującej oraz nauczyli się na czym polega wymiana zdań i opinii, czyli debata. Drużyny wspierała publiczność, która mogła włączyć się do dyskusji. Naszą debatę podsumowała Pani Dyrektor, która zauważyła, że dla dzisiejszej młodzieży wybór między słowem pisanym, a ruchomym obrazem jest prawdziwym dylematem.
  Spotkanie zakończyło głosowanie uczniów, którzy w większości poparli drużynę opowiadającą się za filmem, tym samym wyłaniając ich jako zwycięzców naszego spotkania.
   Serdecznie dziękuję za aktywny udział w naszej debacie. Mam nadzieję, że przedstawione propozycje pozwolą na świadome podjęcie decyzji, która przecież nie jest łatwa i jednoznaczna.
Barbara Idziak 1.
DSC08415.jpg
2.
DSC08417.jpg
3.
DSC08419.jpg
4.
DSC08421.jpg
5.
DSC08423.jpg
6.
DSC08428.jpg
7.
DSC08431.jpg
8.
DSC08435.jpg
9.
projekt_sienkiewicz.jpg


Zmieniony ( 23.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.