Projekt edukacyjny z j. angielskiego w GIMNAZJUM w ramach E-TWINNING 2016 PDF Drukuj Email
22.06.2016.

GIM
Projekt edukacyjny z j. angielskiego w GIMNAZJUM w ramach E-TWINNING

flaga_angliieTwinningflaga_anglii

ANGIELSKI  NOWOCZEŚNIE – „ME AND MY SCHOOL”
projekt edukacyjny z j. angielskiego w GIMNAZJUM
w ramach E-TWINNING

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-II Gimnazjum uczęszczający na koła j. angielskiego prowadzone prze p. A. Korzeniowską realizowali projekt z wykorzystaniem nowoczesnych multimediów.
  W II semestrze bieżącego roku, nasze gimnazjum podjęło międzynarodową współpracę ze szkołą w Chorwacji. Gimnazjaliści stworzyli własne profile anglojęzyczne i poprzez popularne portale społecznościowe zawiązali nowe znajomości z uczniami ze Szkoły Podstawowej w LOVAS. W ramach projektu ME AND MY SCHOOL wykonali szereg zadań w j. angielskim m. in. przeprowadzili wideo-rozmowy z nowopoznanymi kolegami i koleżankami z partnerskiej szkoły (kontakt poprzez takie portale społecznościowe jak: Facebook, Skype), napisali do swoich rówieśników maile w j. angielskim, wykonali plakaty o szkole w Bielanach Wrocławskich i Wrocławiu, stworzyli filmy na temat codziennych czynności i pracy na zajęciach w naszym gimnazjum prezentując swoim nowym znajomym naszą szkołę i okolicę. Nasi gimnazjaliści za pomocą poczty elektronicznej i portalu PADLET.COM wymienili się z uczniami z LOVAS informacjami na temat obu szkół – naszej w Polsce i w Chorwacji np. uczniowie z Bielan Wrocławskich zapoznali się z działaniami i inicjatywami podejmowanymi w okolicy przez uczniów chorwackiej szkoły, dowiedzieli się o obchodzonych tam uroczystościach i świętach itp.
  Zajęcia j. angielskiego i działania realizowane w ramach E-TWINNING „ANGIELSKI NOWOCZEŚNIE – ME AND MY SCHOOL” miały atrakcyjną formę dla uczniów naszego Gimnazjum – szereg lekcji językowych odbyła się przy wykorzystaniu komputerów. Gimnazjaliści wykonywali zadania przy użyciu ciekawych programów, pracowali na portalach społecznościowych. Część uczniów chętnie realizowała zadania w formie elektronicznej przy użyciu domowego sprzętu, po lekcjach. Uczestnicy projektu z dużym entuzjazmem zareagowali na zaproponowane działania z j. angielskiego czego efektem są ciekawe prace uczniów (multimedialne i plastyczne) oraz  pozytywne komentarze dotyczące możliwości utrzymywania kontaktów międzynarodowych z uczniami z zagranicy.

Projekt z j. angielskiego „ANGIELSKI NOWOCZEŚNIE – ME AND MY SCHOOL” Z E-TWINNING pozwolił gimnazjalistom poszerzyć horyzonty, lepiej poznać historię i tradycję Chorwacji, zaznajomić się z jej mieszkańcami, zawiązać nowe przyjaźnie. Przy użyciu multimedialnych narzędzi internetowych oraz portali społecznościowych typu Facebook czy Skype, nasi uczniowie mogli poćwiczyć konwersacje w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami i wymienić informacje na temat swoich zainteresowań, dnia codziennego, rodziny itp. Formy realizacji projektu w prosty sposób pozwoliły uczniom pokonać lęk przed mówieniem w języku obcym, rozwijały kreatywność i pozwoliły zapoznać się dzieciom z nowinkami technologii informatycznej. Myślę, że taka forma nauki języka obcego jest dużo szybsza, przyjemniejsza i ciekawsza dla ucznia gimnazjum niż tradycyjna – z książką, w ławce.
  Międzynarodowa współpraca ze szkołą w LOVAS w Chorwacji będzie również kontynuowana przy kolejnych projektach w nowym roku szkolnym 2016/ 2017.

Koordynator projektu: Anna Korzeniowska

large_img_21497.jpg
large_img_21498.jpg
large_img_21500.jpg