Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Projekt edukacyjny z j. angielskiego w GIMNAZJUM w ramach E-TWINNING 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
21.06.2016.
eTwinning

GIM
Projekt edukacyjny z j. angielskiego w GIMNAZJUM w ramach E-TWINNING
2016
>>> więcej <<<flaga_angliieTwinningflaga_anglii


ANGIELSKI  NOWOCZEŚNIE – „ME AND MY SCHOOL”
projekt edukacyjny z j. angielskiego w GIMNAZJUM
w ramach E-TWINNING


  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-II Gimnazjum uczęszczający na koła j. angielskiego prowadzone prze p. A. Korzeniowską realizowali projekt z wykorzystaniem nowoczesnych multimediów.
  W II semestrze bieżącego roku, nasze gimnazjum podjęło międzynarodową współpracę ze szkołą w Chorwacji. Gimnazjaliści stworzyli własne profile anglojęzyczne i poprzez popularne portale społecznościowe zawiązali nowe znajomości z uczniami ze Szkoły Podstawowej w LOVAS. W ramach projektu ME AND MY SCHOOL wykonali szereg zadań w j. angielskim m. in. przeprowadzili wideo-rozmowy z nowopoznanymi kolegami i koleżankami z partnerskiej szkoły (kontakt poprzez takie portale społecznościowe jak: Facebook, Skype), napisali do swoich rówieśników maile w j. angielskim, wykonali plakaty o szkole w Bielanach Wrocławskich i Wrocławiu, stworzyli filmy na temat codziennych czynności i pracy na zajęciach w naszym gimnazjum prezentując swoim nowym znajomym naszą szkołę i okolicę. Nasi gimnazjaliści za pomocą poczty elektronicznej i portalu PADLET.COM wymienili się z uczniami z LOVAS informacjami na temat obu szkół – naszej w Polsce i w Chorwacji np. uczniowie z Bielan Wrocławskich zapoznali się z działaniami i inicjatywami podejmowanymi w okolicy przez uczniów chorwackiej szkoły, dowiedzieli się o obchodzonych tam uroczystościach i świętach itp.
  Zajęcia j. angielskiego i działania realizowane w ramach E-TWINNING „ANGIELSKI NOWOCZEŚNIE – ME AND MY SCHOOL” miały atrakcyjną formę dla uczniów naszego Gimnazjum – szereg lekcji językowych odbyła się przy wykorzystaniu komputerów. Gimnazjaliści wykonywali zadania przy użyciu ciekawych programów, pracowali na portalach społecznościowych. Część uczniów chętnie realizowała zadania w formie elektronicznej przy użyciu domowego sprzętu, po lekcjach. Uczestnicy projektu z dużym entuzjazmem zareagowali na zaproponowane działania z j. angielskiego czego efektem są ciekawe prace uczniów (multimedialne i plastyczne) oraz  pozytywne komentarze dotyczące możliwości utrzymywania kontaktów międzynarodowych z uczniami z zagranicy.

  Projekt z j. angielskiego „ANGIELSKI NOWOCZEŚNIE – ME AND MY SCHOOL” Z E-TWINNING pozwolił gimnazjalistom poszerzyć horyzonty, lepiej poznać historię i tradycję Chorwacji, zaznajomić się z jej mieszkańcami, zawiązać nowe przyjaźnie. Przy użyciu multimedialnych narzędzi internetowych oraz portali społecznościowych typu Facebook czy Skype, nasi uczniowie mogli poćwiczyć konwersacje w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami i wymienić informacje na temat swoich zainteresowań, dnia codziennego, rodziny itp. Formy realizacji projektu w prosty sposób pozwoliły uczniom pokonać lęk przed mówieniem w języku obcym, rozwijały kreatywność i pozwoliły zapoznać się dzieciom z nowinkami technologii informatycznej. Myślę, że taka forma nauki języka obcego jest dużo szybsza, przyjemniejsza i ciekawsza dla ucznia gimnazjum niż tradycyjna – z książką, w ławce.
  Międzynarodowa współpraca ze szkołą w LOVAS w Chorwacji będzie również kontynuowana przy kolejnych projektach w nowym roku szkolnym 2016/ 2017.

Koordynator projektu: Anna Korzeniowska

1.
DSC04385.jpg
2.
DSC04388.jpg
3.
DSC04389.jpg
4.
DSC04390.jpg
5.
DSC04391.jpg
6.
DSC04392.jpg
7.
DSC04393.jpg
8.
DSC04394.jpg
9.
DSC04396.jpg
10.
DSC04397.jpg
11.
DSC04398.jpg
12.
DSC04399.jpg
13.
DSC04400.jpg
14.
DSC04401.jpg
15.
DSC04402.jpg
16.
DSC04403.jpg
17.
DSC04404.jpg
18.
DSC04405.jpg
19.
DSC04411.jpg
20.
DSC04414.jpg
21.
DSC04415.jpg
22.
large_img_21497.jpg
23.
large_img_21498.jpg
24.
large_img_21500.jpg

Zmieniony ( 22.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.