Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Projekt matematyczny Jak wysokie jest drzewo PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
11.06.2016.
1

SP
Projekt matematyczny
Jak wysokie jest drzewo?
  kwiecień - maj 2016

>>> więcej <<<


PROJEKT MATEMATYCZNY
JAK WYSOKIE JEST DRZEWO?

          
  W kwietniu i maju na zajęciach dla uczniów uzdolnionych w ramach Art.42 został przeprowadzony projekt pt. Jak wysokie jest drzewo?.
  Projekt Jak wysokie jest drzewo?  miał na celu poszerzanie wiedzy ponadprogramowej z matematyki, poszerzać zainteresowania i umiejętności uczniów, ćwiczyć  umiejętności planowania i wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce. Projekt ten również ćwiczył umiejętność współpracy między uczniami i pracy w grupie.
  Pierwszym krokiem projektu było poznanie osoby Talesa oraz jego życiorysu, kolejnym - poznanie osiągnięć Talesa. Następnie uczniowie poznali twierdzenie Talesa i wykonali kilka zadań z zastosowaniem tego twierdzenia. Ostatnim krokiem projektu były zajęcia w terenie i zastosowanie wiedzy w praktyce i odpowiedzenie Jak wysokie jest drzewo?. Uczniowie dokonywali odpowiednich pomiarów swojego cienia, cienia drzewa oraz swojego wzrostu, a następnie poprzez zastosowanie twierdzenia Talesa, obliczali wysokość drzewa.
Gabriela Galewska

1.
SAM_7835.jpg
2.
SAM_7836.jpg
3.
SAM_7837.jpg
4.
SAM_7839.jpg
5.
SAM_7840.jpg
6.
SAM_7844.jpg

Zmieniony ( 12.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.