Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Mikołajkowe szaleństwa PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
22.12.2006.

choineczka_2


Mikołajowe szaleństwa
6 grudnia 2006
>>> więcej <<<


Mikołajkowe szaleństwow Szkole    Tak właśnie można by nazwać cykl spotkań i zabaw, jakie miały miejsce w dniu 6 grudnia w szkole w Bielanach Wrocławskich. Już w wigilię mikołajek w głównym holu szkoły stanęła żywa choinka sprezentowana przez jednego z rodziców. Przyozdobiona wspaniałymi świecidełkami zasygnalizowała szkolnej społeczności, że zaczyna się okres mikołajkowo-gwiazdkowy.
     
Natomiast w środę, 6 grudnia Święty Mikołaj naprawdę zawitał w szkolnych progach. Od samego rana w asyście wolontariuszek-śnieżynek odwiedzał wszystkie klasy, a na przerwach chodził po szkole, dzwonił dzwoneczkami i rozdawał wszystkim cukierki. Jednak kulminacją świętowania było jego popołudniowe spotkanie z uczniami najmłodszych klas. O godzinie 15.30 Święty Mikołaj ponownie pojawił się wśród rozradowanych dzieci. Na początek wieczór ten umilił wszystkim pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic klas trzecich i piątych, następnie uczeń klasy II A gimnazjum pokazał zgromadzonym jak piękna może być muzyka skrzypcowa prezentując fragmenty wybranych utworów. Były także kolędowe quizy i zagadki muzyczne w jego wykonaniu. Po występach artystycznych dzieciaki rozpoczęły zajęcia plastyczne, własnoręcznie tworząc ozdoby choinkowe i ubierając nimi specjalnie przygotowane drzewka, które potem poddane zostały wnikliwiej ocenie jury. Wówczas rozradowana brać szkolna udała się do sali gimnastycznej, gdzie czekały na nich przeróżne gry, tory przeszkód i zabawy zręcznościowe tematycznie związane z obchodzonym świętem. Był więc: slalom na sankach, pchnięcie prezentu kijem hokejowym, bieg z paczkami, skoki na piłce i wiele innych. Przy każdym stanowisku pilnowały porządku i skrupulatnie notowały wyniki wolontariuszki z gimnazjum przebrane za śnieżynki i pomocników Mikołaja.
    Należy tu szczególnie podziękować wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w sprawne zorganizowane i przeprowadzenie całej tej uroczystości. Każdy z nich miał przydzielone i wcześniej wielokrotnie przećwiczone z odpowiedzialnymi za całość nauczycielami konkretne zadania. Wszystkie one zostały precyzyjnie wykonane. To m.in. bez ich olbrzymiej pracy oraz osobistego nadzoru ze strony dyrekcji szkoły, pedagogów, wielu nauczycieli oraz innych pracowników szkoły obchody tego radosnego święta nie mogłyby sie odbyć.
   
Obchody mikołajek sprawiły najmłodszym wiele radości, a ich uśmiechy, okrzyki... i konsumpcja rozdawanych przez Mikołaja słodkości pokazały, że dzieciaki doskonale się bawią. Jednak powoli należało zacząć się żegnać ze Świętym Mikołajem. Około godziny 18-tej podsumowano wyniki konkurencji i najlepszym zawodnikom rozdano nagrody. Na koniec wolontariuszki-śnieżynki podziękowały wszystkim obecnym za wspaniałą zabawę i wspólnie z dziećmi zgromadzonymi wokół Mikołaja pozowały do pamiątkowych zdjęć.
Nie myślcie jednak, że to już koniec... za rok znowu przyjdzie Święty Mikołaj.
Lecz tylko do tych, którzy sobie na to zasłużą.

Jadwiga Kosińska

Zmieniony ( 22.01.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.