Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Być młodym patriotą w XXI w. PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
28.05.2016.
1

SP
Być młodym patriotą w XXI w. ….
  maj 2016

>>> więcej <<<


   
BYĆ MŁODYM PATRIOTĄ W XXI w. ….
UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH ZŁOŻYLI KWIATY I ZNICZE POD WROCŁAWSKIMI POMNIKAMI   Kwiecień i maj to miesiące w których przypada wiele ważnych rocznic związanych z historią naszego narodu. Szóstoklasiści na lekcjach historii w II semestrze poznali wszystkie najważniejsze wydarzenia z historii Polski począwszy do 1918 r. Nauka o losach Polaków podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu była czasem szczególnym. Niezmiernie miło było obserwować jak młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem zdobywali wiedzę i jak aktywnie brali udział w lekcjach. Pięknym zwieńczeniem zajęć szkolnych była popołudniowa wycieczka do Wrocławia, podczas której uczniowie klas VI złożyli kwiaty i znicze pod pomnikami: „Ofiar Zbrodni Katyńskiej”, „Rotmistrza Witolda Pileckiego”, „Pomnik Ofiar stalinizmu”. Duma rozpiera nauczyciela, jak widzi swoich uczniów, którzy przez kilkadziesiąt minut opowiadają o Zbrodni Katyńskiej – a przypadkowi przechodnie przystają, przysłuchują się temu z ciekawością,  z nutką podziwu, a zarazem chyba zdziwienia….
Myślą przewodnią naszej wycieczki były dwa słowa „WIEMY I PAMIĘTAMY”!
Drodzy moi!
Pielęgnujcie to ziarenko patriotyzmu, niech rośnie!!!
Anna Blunt
nauczyciel historii1.
DSC08446.jpg
2.
DSC08453.jpg
3.
DSC08460.jpg
4.
DSC08470.jpg
5.
DSC08475.jpg
6.
DSC08477.jpg


Zmieniony ( 02.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.