Rocznica Chrztu Polski PDF Drukuj Email

Rocznica Chrztu Polski
  maj 2016

ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Uczniowie klas czwartych przygotowali przedstawienie historyczne ukazujące przebieg przyjęcia chrztu przez Mieszka I i jego dwór. Zaprezentowana została jedna z wielu wizji tego wydarzenia – opisana przez historyków zajmujących się badaniem źródeł historycznych dotyczących początków państwa polskiego. Przybliżone zostały przyczyny przyjęcia chrześcijaństwa oraz ważne postacie historyczne związane z tym wydarzeniem: pierwszy historyczny władca Polski – Mieszko I, biskup Jordan, Dobrawa. Główne role w przedstawieniu zagrali: Maja Urban (IV a), Emma Palus (IV c), Jakub Szuster (IV c) oraz Martyna Listwan, Zuzanna Pietrzok, Władek Nuhżdov, Michalina Hołowacz, Szymon Kulpiński, Szymon Zawieja, Paweł Rusak, Aleksandra Gonciarz. Wszyscy uczniowie włożyli bardzo dużo pracy i zaangażowania. Próby odbywały się poza lekcjami, razem spędziliśmy kilkadziesiąt godzin. Uczniowie opanowali długie i trudne monologi. Wszystkie dialogi również zostały bardzo dobrze zagrane. Rodzice młodych aktorów zadbali o przygotowanie odpowiednich kostiumów. Muzyka oraz światła dodatkowo stworzyły wyjątkowy nastrój. Przedstawienie zostało zaprezentowane dwukrotnie tj. w kwietniu i maju dla klas IV – VI  oraz klas  III EW. Gośćmi przedstawienia byli p. dyrektor B. Ćwiek, p. wicedyrektor J. Piegowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. I. Hołowacz, ksiądz proboszcz M. Dziegiński oraz rodzice uczniów biorących udział w przedstawieniu.
Dziękuję Aktorom, Rodzicom, Gościom oraz Publiczności za ciepłe przyjęcie.
Dziękuję A. Prusowi i E. Wojtas za pomoc.
Anna Blunt
nauczyciel historii

Zmieniony ( 30.05.2016. )