HAPPY EASTER - FUN AND GAMES PDF Drukuj Email

4-6 SP

HAPPY EASTER - FUN AND GAMES
zajęcia z j. angielskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej

Dnia 22 marca 2016r. 13 osobowa grupa uczniów klasy 4c Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego „EASTER TIME – FUN AND GAMES”. Zajęcia trwały 60 min. Poprowadził je Richie Mullaney – wolontariusz z Irlandii, doświadczony i lubiany przez dzieci animator w szkołach letnich, takich jak Stafford Mouse w Glasgow i Edynburgu oraz LINES Languages. Tematem zajęć były tradycyjne gry i zabawy wielkanocne Brytyjczyków. Uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach – wyścigach z jajkiem, jedzeniu ciastek na czas, śpiewaniu piosenek i wielu innych. Warsztaty prowadzone były w całości w języku angielskim oraz odbywały się w formie interaktywnych zabaw (zarówno indywidualnych i grupowych), praktycznych ćwiczeń językowych.
   Udział w warsztatach prowadzonych przez native speakera pozwolił czwartoklasistom ćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem, poznać bliżej wielkanocne zwyczaje Brytyjczyków, ale przede wszystkim był wspaniałą okazją do porozumiewania się w języku angielskim. Była to niecodzienna lekcja języka obcego – bez podręcznika i zeszytów. Uczniowie klasy 4c posłuchali kilku ciekawostek na temat tradycji wielkanocnych, wzięli udział w ciekawych konkurencjach i nauczyli się wiosennej piosenki w j. angielskim, którą na koniec zajęć zaśpiewali z prowadzącym i innymi uczestnikami warsztatów. Każdemu zadaniu towarzyszył śmiech i dobra zabawa. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie prowadzone były w luźnej, przyjaznej atmosferze. Prowadzący był otwarty, radosny i pełen energii. Każdy z uczestników miał okazję aktywnie uczestniczyć w konkurencjach. Nie było czasu na nudę!
   Udział w warsztatach pozwolił uczniom naszej szkoły poszerzyć wiedzę na temat tradycji wielkanocnych w krajach anglojęzycznych, ćwiczyć komunikowanie się w j. obcym, a przy tym dobrze się bawić. Wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach byli zadowoleni z udziału w tak nietypowej lekcji j. angielskiego.
Anna Korzeniowska

Opinie uczniów o zajęciach:
„Byłam na wycieczce z j. angielskiego z Panią Korzeniowską. Zajęcia poprowadził wesoły Irlandczyk – było super!” – Martyna Listwan, 4c
„Było super. Było dużo wielkanocnych zabaw. Pan prowadzący był śmieszny i miły.” – Ola Tesak, 4c
„Bardzo mi się podobało. Zajęcia prowadził bardzo śmieszny Pan. Miał fajne pomysły. Było ekstra!” – Mateusz Miętki, 4c
„Bardzo mi się podobało na wycieczce z j. angielskiego. Były fajne gry i konkursy. Wszystko to poprowadził szalony Irlandczyk – Pan Richie.” – Jakub Szuster, 4c
„Było super! Pan prowadzący był bardzo fajny.” – Jakub Wojciechowski, 4c
„Bardzo mi się podobało. Mieliśmy różne gry i zabawy. Pan prowadzący był z Irlandii i mówił do nas po angielsku.” – Nina Mikołajczuk, 4c
.

Zmieniony ( 18.04.2016. )