Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

HAPPY EASTER - FUN AND GAMES PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
16.04.2016.
jajko

SP
HAPPY  EASTER – FUN AND GAMES
zajęcia z j. angielskiego
22 marca 2016
>>> więcej <<<


4-6 SP

HAPPY EASTER - FUN AND GAMES
zajęcia z j. angielskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej


   Dnia 22 marca 2016r. 13 osobowa grupa uczniów klasy 4c Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego „EASTER TIME – FUN AND GAMES”. Zajęcia trwały 60 min. Poprowadził je Richie Mullaney – wolontariusz z Irlandii, doświadczony i lubiany przez dzieci animator w szkołach letnich, takich jak Stafford Mouse w Glasgow i Edynburgu oraz LINES Languages. Tematem zajęć były tradycyjne gry i zabawy wielkanocne Brytyjczyków. Uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach – wyścigach z jajkiem, jedzeniu ciastek na czas, śpiewaniu piosenek i wielu innych. Warsztaty prowadzone były w całości w języku angielskim oraz odbywały się w formie interaktywnych zabaw (zarówno indywidualnych i grupowych), praktycznych ćwiczeń językowych.
   Udział w warsztatach prowadzonych przez native speakera pozwolił czwartoklasistom ćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem, poznać bliżej wielkanocne zwyczaje Brytyjczyków, ale przede wszystkim był wspaniałą okazją do porozumiewania się w języku angielskim. Była to niecodzienna lekcja języka obcego – bez podręcznika i zeszytów. Uczniowie klasy 4c posłuchali kilku ciekawostek na temat tradycji wielkanocnych, wzięli udział w ciekawych konkurencjach i nauczyli się wiosennej piosenki w j. angielskim, którą na koniec zajęć zaśpiewali z prowadzącym i innymi uczestnikami warsztatów. Każdemu zadaniu towarzyszył śmiech i dobra zabawa. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie prowadzone były w luźnej, przyjaznej atmosferze. Prowadzący był otwarty, radosny i pełen energii. Każdy z uczestników miał okazję aktywnie uczestniczyć w konkurencjach. Nie było czasu na nudę!
   Udział w warsztatach pozwolił uczniom naszej szkoły poszerzyć wiedzę na temat tradycji wielkanocnych w krajach anglojęzycznych, ćwiczyć komunikowanie się w j. obcym, a przy tym dobrze się bawić. Wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach byli zadowoleni z udziału w tak nietypowej lekcji j. angielskiego.
Anna Korzeniowska

Opinie uczniów o zajęciach:
„Byłam na wycieczce z j. angielskiego z Panią Korzeniowską. Zajęcia poprowadził wesoły Irlandczyk – było super!” – Martyna Listwan, 4c
„Było super. Było dużo wielkanocnych zabaw. Pan prowadzący był śmieszny i miły.” – Ola Tesak, 4c
„Bardzo mi się podobało. Zajęcia prowadził bardzo śmieszny Pan. Miał fajne pomysły. Było ekstra!” – Mateusz Miętki, 4c
„Bardzo mi się podobało na wycieczce z j. angielskiego. Były fajne gry i konkursy. Wszystko to poprowadził szalony Irlandczyk – Pan Richie.” – Jakub Szuster, 4c
„Było super! Pan prowadzący był bardzo fajny.” – Jakub Wojciechowski, 4c
„Bardzo mi się podobało. Mieliśmy różne gry i zabawy. Pan prowadzący był z Irlandii i mówił do nas po angielsku.” – Nina Mikołajczuk, 4c
.

1.
DSC04056.JPG
2.
DSC04058.JPG
3.
DSC04060.JPG
4.
DSC04061.JPG
5.
DSC04062.JPG
6.
DSC04063.JPG
7.
DSC04064.JPG
8.
DSC04066.JPG
9.
DSC04067.JPG
10.
DSC04068.JPG
11.
DSC04070.JPG
12.
DSC04072.JPG
13.
DSC04073.JPG
14.
DSC04077.JPG
15.
DSC04078.JPG
16.
DSC04082.JPG
17.
DSC04084.JPGZmieniony ( 18.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.