Szkolny Festiwal Nauk Przyrodniczych cz. 2 PDF Drukuj Email

część 2

Część II:
DZIEŃ 22.03.2016 W GIMNAZJUM

Z okazji I dnia wiosny zorganizowaliśmy imprezę naukową: „Szkolny Festiwal Nauk Przyrodniczych” wraz z popołudniowymi pokazami doświadczeń chemiczno – fizycznych „CHEFIK”!
  Każda klasa przygotowała plakat na WYSTAWĘ PLAKATÓW „UKŁAD PRZYRODNICZO – PLANETARNY” w ramach Ligii Zadaniowej Klas.
 Podczas apelu wyróżnieni uczniowie PRZEDSTAWILI WRAZ Z PREZENTACJĄ MULTIMEDIALNĄ ZAKRES DZIAŁAŃ PRZYRODNICZYCH i PROJEKTÓW z chemii, fizyki, biologii, geografii.
  Wybrane klasy (w tym zaproszeni uczniowie klas 6 SP) mogły wziąć czynny udział w WARSZTATACH PRZYRODNICZYCH, - prowadzonych  przez uzdolnionych uczniów gimnazjum, pod kierunkiem nauczycieli, dotyczących:
 „Świata mikrobiologii pod mikroskopem” (p.D. Waligóra), „Kiermaszu doświadczeń fizycznych” (p. J. Szymani) oraz „Chemii w żywności” (p. D.Zaradna).
  Wyjątkowo spektakularnym i wybuchowym!!! wydarzeniem Szkolnego Festiwalu był odbywający się w godz. 16.30 – 17.30 pokazy DOŚWIADCZEŃ
 CHEMICZNO – FIZYCZNYCH „CHEFIK” pt.: „ZASKOCZYĆ ENERGIĄ!”, w którym zobaczyliśmy fascynujący świat energii: ciekłego azotu, helu, powietrza, wody, dwutlenku węgla, magnezu, prądu, przewodnictwa w baterii z.... uczniów i wielu zaskakujących zjawisk fizycznych.

Po pokazach gimnazjaliści oraz zaproszeni  uczniowie SP wraz z rodzicami (W RAMACH AKCJI „BLIŻEJ GIMNAZJUM”) bezbłędnie rozwiązali na 5 „Chefikową krzyżówkę”!
Koordynatorzy: Joanna Szymani, Danuta Zaradna

Zmieniony ( 17.04.2016. )