Apel poświęcony tradycjom i zabawom PDF Drukuj Email
07.04.2016.
flaga_ang.png
SP
Apel poświęcony  tradycjom i zabawom towarzyszącym Wielkanocy w Wielkiej Brytanii
  22 marca 2016

AROUND ENGLISH EASTER TRADITIONS

22 marca 2016r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony  tradycjom i zabawom towarzyszącym Wielkanocy w Wielkiej Brytanii.
Uczennica klasy 6C Hanna Bazan przygotowała prezentację multimedialną w j. angielskim, która  przybliżała zwyczaje i zabawy wielkanocne, charakterystyczne dla obchodów tych świąt w Wielkiej Brytanii. Uczniowie nauczyli się tradycyjnej piosenki ludowej śpiewanej w Wielkiej Brytanii w Wielki Piątek. Następnie odbyły się zabawy wielkanocne, w których brali udział reprezentanci klas 4 i 5. Wskazówki i zasady w języku angielskim  podawali wytypowani wcześniej uczniowie klasy 6C: K. Adamczyk, J. Szymańska, A. Kocharyan, H. Gos i A. Pitner. Uczniowie bawili się między innymi w pancake race (wyścig z naleśnikami), egg hunt (szukanie czekoladowych jajek), rolling eggs ( toczenie jajek) i tapping eggs (stukanie jajkami). Z pewnością spotkanie przybliżyło  święto  naszym uczniom i wzbogaciło ich wiedzę z języka angielskiego, a wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa.
W trakcie apelu ogłoszono również wyniki konkursu dla uczniów klas 4-6  na wiersz o tematyce wielkanocnej. Zwyciężył wiersz Hanny Gos z klasy 6C.

“Tomorrow We have a big celebration
The day of Jesus resurrection
We bake a cake with honey
And prepare eggs and a chocolate bunny
For a moment you are an artist
And make some eggs look fantastic!”
by Hanna Gos 6C
Joanna Twarda
Agnieszka Polańska

Zmieniony ( 10.04.2016. )