Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Projekt językowo-historyczny - Wielcy Władcy Anglii i Francji PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
04.04.2016.
flaga_anglii

GIM
Projekt językowo-historyczny
"Wielcy Władcy Anglii i Francji"

styczeń - marzec 2016
>>> więcej <<<

flaga_anglii

klasy I-III GIM

PROJEKT JĘZYKOWO-HISTORYCZNY:
Wielcy Władcy Anglii i Francji


   W okresie styczeń-marzec 2016r., uczniowie klas I-III naszego gimnazjum pod opieką p. Anny Korzeniowskiej i p. Agnieszki Snelli realizowali projekt edukacyjny z j. angielskiego i historii: WIELCY WŁADCY ANGLII I FRANCJI.
   Podczas lekcji zapoznali się z postaciami takich królów i królowych jak: Henryk VIII, Jerzy III, Elżbieta I, Elżbieta II, Ludwik XIV, Ludwik XV, Maria Antonina, Maria Leszczyńska i Napoleon Bonaparte. W trakcie trwania projektu, nasi gimnazjaliści wykonywali różnego rodzaju zadania, które pozwoliły im rozwijać swoje uzdolnienia: poszerzyć wiedzę kulturowo-historyczną o Anglii i Francji, ćwiczyć umiejętności językowe, a także wykazać się zdolnościami plastycznymi. Uczniowie rozwiązywali na lekcjach rebusy i krzyżówki (poszerzając słownictwo kulturowo-historyczne w j. angielskim), oglądali filmy historyczne oraz tematyczne prezentacje multimedialne.
   Udział w projekcie, pozwolił gimnazjalistom zapoznać się bliżej z sylwetkami królów i królowych Anglii i Francji np. dynastii Tudorów: ich stylem życia, wyglądem ówczesnych budowli, ciekawostkami dotyczącymi np. relacji królów z ludem, ówczesnej mody, sposobów odżywiania itd.
   W ramach działań z języka angielskiego i historii, nasi gimnazjaliści tworzyli autorskie filmy i prezentacje, wykonywali plakaty i inne prace plastyczne.
Podczas lekcji kulturowych z j. angielskiego, uczniowie m. in.: pisali list do Henryka VIII z prośbą o ułaskawienie jednej z jego żon, tworzyli listę zasad savoir-vivre jakimi powinni się kierować goście przy stole króla, w formie makiety projektowali ogród Henryka VIII i wioskę za czasów Tudorów, stworzyli w j. angielskim listę pytań, które zadaliby Henrykowi VIII, gdyby żyli w jego czasach itp.
   Podczas zajęć z historii oraz na kole historycznym, gimnazjaliści poszerzyli swoją wiedzę o władcach Anglii i Francji poprzez analizowanie i interpretowanie tekstów źródłowych, fragmentów listów z tamtych czasów, map itp. Chętni uczniowie sięgali po dodatkową lekturę (np. Król Słońce i jego czasy). Wyszukiwali ciekawostki na temat władców w Internecie, oceniając  jednocześnie przydatność zdobytych informacji jako źródła historycznego oraz ich wiarygodność.
   Finałem projektu, a tym samym formą jego podsumowania, był uroczysty apel podczas DNIA OTWARTEGO naszego gimnazjum oraz występy uczniów klas I-III. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie historyczne w j. polskim i w j. angielskim. W obu scenkach bohaterami byli wielcy władcy – w pierwszym zobaczyliśmy nieustraszonego i okrutnego króla Anglii – Henryka VIII, a w drugim strojnego i uwielbianego przez lud króla Francji - Ludwika XIV.
   Na koniec apelu, goście naszej szkoły mogli obejrzeć fragment filmu o Paryżu – autorską produkcję Wojtka Szynalskiego, Szymona Koźbiał i Dawida Waligórskiego - uczniów klasy Ia grupy zaawansowanej z j. angielskiego, którzy wzięli udział w wycieczce do Francji organizowanej w tym roku w naszej szkole. Chłopcy pokazali nam wspaniały film, w którym oprowadzili nas po najsłynniejszych zabytkach Paryża i opowiedzieli o swoich wrażeniach po pobycie w jednej z najznakomitszych stolic Europy.

Celem projektu z j. angielskiego i historii WIELCY WŁADCY ANGLII I FRANCJI było:

-    rozwijanie uzdolnień językowych i historycznych, a także plastycznych i aktorskich;
-    rozwijanie umiejętności twórczego myślenia i działania;
-    utrwalenie i wzbogacenie słownictwa z zakresu znajomości języka angielskiego, a tym samym podniesienie wśród uczniów kompetencji językowych (słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie w j. angielskim)
-    podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego i historii oraz rozwijanie zainteresowań kulturą innych krajów europejskich tj. Anglia i Francja;
-    kształtowanie w uczniach otwartości i ciekawości wobec innych narodowości i kultur;
-    umacnianie wiary we własne siły i możliwości - nabywanie swobody w tworzeniu wypowiedzi ustnych w j. polskim i j. angielskim, rozwijanie umiejętności autoprezentacji;
-    nabycie umiejętności pracy metodą projektu;
-    wzrost umiejętności uczniów w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii np. komputer, Internet, aparat, kamera itp.
   Koordynatorzy dziękują uczniom klas I, II i III naszego gimnazjum za ogrom pracy i zaangażowanie włożone w przygotowanie przedstawienia z j. angielskiego i historii, za szereg działań wykonanych w ramach Dnia Otwartego i pomoc w organizacji finału projektu WIELCY WŁADCY ANGLII I FRANCJI.
   Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy IIIB: Tomka Zagórskiego, Krzysia Kwasa, Dominika Zagórskiego, Karoliny Niemotko, Justyny Dąbrowskiej, Natalii Jagielskiej i członków koła z j. angielskiego i historii - uczniów klas I i II: Oliwii Pluty, Martyny Szmacińskiej, Maćka Kuczera, Oli Ruchniak, Klaudii Strużyk, Olivii Krotofilski, Julii i Oliwi Pawelczyk, Wojtka Szynalskiego, Czarka Jałoszyńskiego, Adama Pietrzok, Tomka Federowicza, Szymona Koźbiała oraz Michała Pawłowskiego.

Anna Korzeniowska
Agnieszka Snella

1.
DSC04008.JPG
2.
DSC04013.JPG
3.
DSC04014.JPG
4.
DSC04016.JPG
5.
DSC04018.JPG
6.
DSC04019.JPG
7.
DSC04020.JPG
8.
DSC04025.JPG
9.
DSC04026.JPG
10.
DSC04031.JPG
11.
DSC04032.JPG
12.
DSC04033.JPG
13.
DSC04035.JPG
14.
DSC04036.JPG
15.
DSC04038.JPG
16.
DSC04039.JPG
17.
DSC04040.JPG
18.
DSC04041.JPG
19.
DSC04043.JPG
20.
DSC04045.JPG
21.
DSC04048.JPG
22.
DSC04050.JPG
23.
DSC04094.JPG
24.
DSC04098.JPG

Zmieniony ( 05.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.