Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Podsumowanie projektu edukacyjnego - Zielono mi& PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
02.04.2016.
Zielono mi...
EW
Podsumowanie projektu edukacyjnego
„Zielono mi…”
21 marca 2016

>>> więcej <<<
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Zielono mi…”

   Dnia 21.03.2016 roku w klasach pierwszych odbył się finał projektu edukacyjnego „Zielono mi…”. Pod koniec lutego przygotowano projekt i zapoznano nauczycieli z działaniami, które powinny być zrealizowane w jego obszarze. Napisano również scenariusz Dnia Wiosny. W dwóch pierwszych tygodniach marca, nauczyciel prowadzili zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny. Uczniowie klas drugich i trzecich sadzili swoje własne roślinki w klasie (zakładając kącik przyrody), zapoznawali się z roślinami (z wyróżnieniem tych, które są pod ochroną) oraz zwierzętami budzącymi się ze snu zimowego. Poza tym, nauczyli się piosenek związanych z wiosną, poznali wiersze i przysłowia o tematyce wiosennej oraz obserwowali zmiany atmosferyczne.
   Finałem był turniej międzyklasowy sprawdzający wiedzę uczniów na temat wiosny. Reprezentacje klas musiały zmierzyć się z trudnymi zadaniami. Rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle, odpowiadali na różnego rodzaju zagadki. Najwięcej punktów zdobyła reprezentacja klasy II „e”. Każda klasa dostała jednak dyplom potwierdzający jej wiedzę. Po tym, jakże emocjonującym turnieju, nadszedł czas na przygotowanie Marzanny. Dzieci przyniosły wszystkie potrzebne materiały (gałganki, sznurki, niepotrzebne ubrania i kije). Nasze Marzanny były duże i na pewno przyczynią się do odstraszenia zimy.
   Wszystkie te działania miały na celu uatrakcyjnienie zajęć, zapoznanie dzieci ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie i uwrażliwienie ich na piękno tej przyrody.  Etapy projektu zostały tak zaplanowane, aby uczniowie poprzez naukę, zabawę oraz działania artystyczne poczuli wiosenny nastrój i przebudzili się z zimowego snu.
Opracowała:
Justyna Kapuścińska


 
1.
121.jpg
2.
122.jpg
3.
123.jpg
4.
124.jpg
5.
125.jpgZmieniony ( 04.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.