Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Serce dla Afryki 2016 Header Pic

Serce dla Afryki 2016 PDF Drukuj Email
22.03.2016.
Serce dla Afryki

styczeń < > luty  2016

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

W dniach 11 stycznia do 4 lutego 2016 roku wolontariusze zorganizowali w szkole zbiórkę rzeczy dla dzieci z Afryki  w Kamerunie. Celem ich działań było zebranie środków czystości, wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży, klapki i tenisówki oraz słodycze bez czekolady. Powyższe działania nawiązywały do idei propagowanych przez UNICEF. Zebrane w szkole przedmioty będą  przewiezione do Afryki w kontenerze - drogą morską. Patronatem akcji była fundacja im. Stefana Szolc-Rogozińskiego – Serce dla Afryki (www.sercedlaafryki.com).
  Dary dotrą do Kamerunu w maju 2016 roku i tam przekazane dzieciom i młodzieży uczącej się. Dzięki hojności naszych darczyńców afrykańskie dzieci nie tylko wzbogaciły się o wiele potrzebnych im rzeczy ale poczuły również, że mają przyjaciół nawet na innym kontynencie, kilka tysięcy kilometrów od swojego domu. Była to olbrzymia pomoc dla dzieci Afryki, które nic nie mają,  a ucieszyły nawet z najdrobniejszego przedmiotu, który otrzymały.
  Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele i wolontariusze oraz członkowie Fundacji im. Stefana Szolc-Rogozińskiego składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce i gotowość niesienia pomocy.

Pomagając stajemy się przyjaciółmi dzieci Afryki „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”

Joanna Para

Zmieniony ( 02.04.2016. )