Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Wizyta w Gazecie Wrocławskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
31.03.2016.
1
GIM
Wizyta w Gazecie Wrocławskiej
8 marca 2016
>>> więcej <<<


2

Uczniowie koła dziennikarskiego odwiedzili redakcję GAZETY WROCŁAWSKIEJ


   We wtorek, 8 marca 2016 r. uczniowie koła dziennikarskiego odwiedzili redakcję Gazety Wrocławskiej. Naszym przewodnikiem był Krzysztof Bester – zastępca redaktora naczelnego. Gazeta jest jednym z najpopularniejszych dzienników we Wrocławiu i głównym źródłem informacji dla wielu z nas. Podczas godzinnej wizyty uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących i przydatnych wiadomości dotyczących między innymi organizacji pracy zespołu redakcyjnego, sposobu pozyskiwania informacji oraz poznali mechanizm wydawania gazety. Usłyszeli, że czasopismo należy do grupy medialnej Polskapresse, która jest m.in. wydawcą 18 dzienników regionalnych, a do druku przygotowywana jest w nowoczesnej drukarni offsetowej w Bielanach Wrocławskich. Uczniów zaciekawiła tablica, na której przyczepiane są kolejne wersje powstających artykułów. Tam najlepiej widać jak szybko i często zmieniają się newsy. Uczestnicy wycieczki w skupieniu słuchali jak wygląda składnie gazety, każdego dnia zespół redakcyjny spotyka się w celu zaproponowania tematów artykułów, około godz.15.00 dziennikarze kończą pisać swoje sprawozdania, a następnie wysyłają do zatwierdzenia redaktorowi. Wycieczka okazała się niezwykle cenną lekcją. Uczniowie dowiedzieli się, że praca dziennikarza wymaga kreatywności, obowiązkowości i komunikatywności. Wiedza, którą zdobyli z pewnością przyda się na kolejnych etapach edukacji.
Barbara Idziak

1.
121.jpg
2.
122.jpg
3.
123.jpg
4.
124.jpg
5.
125.jpg
6.
126.jpg
7.
127.jpg

Zmieniony ( 01.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.