Jak brzmieć jak prawdziwy Brytyjczyk? PDF Drukuj Email
29.03.2016.
melonik
GIM
Jak brzmieć jak prawdziwy Brytyjczyk?”
 warsztaty z języka angielskiego

29 lutego 2016

„Jak brzmieć jak prawdziwy Brytyjczyk?”
 Warsztaty z języka  angielskiego
dla uczniów klas I-III gimnazjum

Dnia 29 lutego 2016r. 15 osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich Gimnazjum w Bielanach Wrocławskich pod opieką p. A. Korzeniowskiej wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego „HOW TO SOUND LIKE A NATIVE SPEAKER?”. Zajęcia trwały 60 min. Poprowadził je Kaidar Kivistik – animator, wykwalifikowany nauczyciel j. angielskiego pochodzący z Estonii, ale uczący w Irlandii, organizator warsztatów teatralnych i kulturowych. Tematem zajęć była wymowa, czyli fonetyka angielska. Gimnazjaliści otrzymali cenne wskazówki jak wymawiać konkretne słowa, jak rozróżniać popularne słowa na pozór podobne do siebie w wymowie czy pisowni, poznali kilka najważniejszych symboli fonetycznych - dowiedzieli się jakie fonetyczne triki stosować, aby mówić w j. angielskim z brytyjskim akcentem.
   Warsztaty prowadzone były w całości w języku angielskim oraz odbywały się w formie praktycznych ćwiczeń językowych. Uczniowie klas I i II posłuchali kilku ciekawostek na temat wymowy Brytyjczyków, obejrzeli związane z tym tematem filmiki kulturowe i prezentacje multimedialną koncentrującą się na dźwiękach i symbolach fonetycznych. Każdemu ćwiczeniu towarzyszył śmiech i zabawa. Zajęcia, w których uczestniczyli gimnazjaliści prowadzone były w luźnej, przyjaznej atmosferze. Prowadzący był otwarty, radosny i pełen energii. Każdy z uczestników miał okazję aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, jako że grupa była kameralna, a ćwiczenia były prowadzane przez nauczyciela w sposób ciekawy i humorystyczny.
   Udział w warsztatach pozwolił uczniom naszej szkoły poszerzyć wiedzę z zakresu języka. Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się jak mają pracować nad językiem, aby ciągle ulepszać swoją wymowę – brzmieć jak rodowici mieszkańcy Wielkiej Brytanii, poznali zasady fonetyczne obowiązujące przy tworzeniu wypowiedzi ustnych, prowadzeniu konwersacji. Wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach byli zadowoleni z udziału w tak ciekawych warsztatach.
Anna Korzeniowska

Recenzje i opinie uczniów po warsztatach:

On the 29th of March, we went to Wroclaw, because we had workshops there. The workshops started at half past eleven. In the beginning, a young teacher from Ireland told us about his life. He was the native speaker. During his lesson, we were learning about English accents and phonetics. I think it was very interesting and practical. We learnt lots of things from Kaidar’s presentation. I really enjoyed that English lesson.
Klaudia Strużyk, Ic gim

On Monday, we went to Wroclaw for English lesson about speaking and accents. Our teacher was Kaidar – an Estonian from Ireland. The lesson was very interesting. We learned how to speak like real Englishmen, how to improve our pronunciation. We all really liked it!
Konrad Hoffman, IIa gim

Zmieniony ( 31.03.2016. )