Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Ekolog - Poeta I miejsce dla Katarzyny Adamczyk PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
19.03.2016.
logo

SP
IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki
 „Ekolog – Poeta”
I miejsce dla Katarzyny Adamczyk
18 marca 2016
>>> więcej <<<
logo
„Niektórzy lubią poezję…”

   Słowa poetki Wisławy Szymborskiej były mottem szkolnych eliminacji do IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ekolog – Poeta”. W tym roku konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową w Gryfowie Śląskim, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.
Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości literackiej oraz rozwijanie i wspieranie uzdolnień humanistycznych uczniów. Temat ma zwrócić uwagę młodych ludzi na piękno przyrody i niepowtarzalność miejsc w najbliższej okolicy.
   Szkolna komisja konkursowa przeczytała i oceniła dwadzieścia wierszy związanych z tematem „Mieszkańcy polskich rzek i jezior”. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ do etapu ogólnopolskiego można było zakwalifikować tylko pięć prac. Jury (pani Katarzyna Mielcarek, pani Martyna Bekus oraz pani Anna Lipińska) zwracało uwagę na walory artystyczne utworów, inwencję twórczą, oryginalność treści oraz trud włożony w samodzielne tworzenie. Naszą szkołę ostatecznie reprezentowały wiersze autorstwa: Maury Margol (kl. IVb), Natalii Rossy (kl. IVb), Magdaleny Knysak (kl. IVb), Katarzyny Adamczyk (kl. VIc) oraz Kingi Knysak (kl. VIb).
18.03.2016 r. organizator ogłosił wyniki konkursu.

>>> PROTOKÓŁ <<<

I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ekolog – Poeta”
przyznano uczennicy Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich!
Autorką zwycięskiego wiersza jest Katarzyna Adamczyk z klasy VIC!
Gratulujemy Kasi i życzymy kolejnych sukcesów, wielu inspiracji twórczych, a przede wszystkim … własnego wieczoru poetyckiego!

Katarzyna Mielcarek

Zmieniony ( 20.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.