Ekolog - Poeta I miejsce dla Katarzyny Adamczyk PDF Drukuj Email

I miejsce dla Katarzyny Adamczyk
18 marca 2016

„Niektórzy lubią poezję…”

Słowa poetki Wisławy Szymborskiej były mottem szkolnych eliminacji do IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ekolog – Poeta”. W tym roku konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową w Gryfowie Śląskim, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.
Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości literackiej oraz rozwijanie i wspieranie uzdolnień humanistycznych uczniów. Temat ma zwrócić uwagę młodych ludzi na piękno przyrody i niepowtarzalność miejsc w najbliższej okolicy.
   Szkolna komisja konkursowa przeczytała i oceniła dwadzieścia wierszy związanych z tematem „Mieszkańcy polskich rzek i jezior”. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ do etapu ogólnopolskiego można było zakwalifikować tylko pięć prac. Jury (pani Katarzyna Mielcarek, pani Martyna Bekus oraz pani Anna Lipińska) zwracało uwagę na walory artystyczne utworów, inwencję twórczą, oryginalność treści oraz trud włożony w samodzielne tworzenie. Naszą szkołę ostatecznie reprezentowały wiersze autorstwa: Maury Margol (kl. IVb), Natalii Rossy (kl. IVb), Magdaleny Knysak (kl. IVb), Katarzyny Adamczyk (kl. VIc) oraz Kingi Knysak (kl. VIb).
18.03.2016 r. organizator ogłosił wyniki konkursu.

>>> PROTOKÓŁ <<<

I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ekolog – Poeta”
przyznano uczennicy Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich!
Autorką zwycięskiego wiersza jest Katarzyna Adamczyk z klasy VIC!
Gratulujemy Kasi i życzymy kolejnych sukcesów, wielu inspiracji twórczych, a przede wszystkim … własnego wieczoru poetyckiego!

Katarzyna Mielcarek

Zmieniony ( 20.03.2016. )