Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Spotkanie z Sędzią Sądu Okręgowego PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
05.03.2016.
paragraf.jpg
GIM
Spotkanie z Sędzią Sądu Okręgowego
Panią Moniką Kuźniar
4 marca 2016
>>> więcej <<<
§   SPOTKANIE Z SĘDZIĄ   §

   4 marca 2016r. miało miejsce spotkanie uczniów kl. II a, b i c gimnazjum z Sędzią Sądu Okręgowego p. Moniką Kuźniar. Pani sędzia opowiedziała uczniom czym się zajmuje, co musiała zrobić, by pracować w tym zawodzie, jak przebiegają rozprawy, jak wyglądają przedstawiciele prawa - sędzia, prokurator i adwokat. Pani Monika pokazało również, jak wygląda strój sędziego. Zwróciła uwagę na odpowiedzialność młodych ludzi wobec prawa, a szczególnie mówiła naruszaniu czci, zniesławieniu, o ochronie danych osobowych i ochronie wizerunku. Przestrzegała uczniów przed łamaniem zasad również w internecie, gdyż mimo iż nie są jeszcze pełnoletni, za wiele wykroczeń mogą odpowiadać jak dorośli.  Łamiąc prawo teraz, mogą odczuć konsekwencje swoich czynów po wielu latach, nawet zaczynając dorosłe życie. Uczniowie byli zainteresowani, pytali o różne nurtujące ich problemy np. co sędzia ma zrobić, jeżeli zdarzy się dana sytuacja, czy ten zawód jest bezpieczny, czy można dać sędziemu ochronę policji i co to jest zawisłość. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję życia.

Joanna Para1.
DSC05874.jpg
2.
DSC05875.jpg
3.
DSC05876.jpg
4.
DSC05878.jpg
5.
DSC05887.jpg
6.
DSC05888.jpg
7.
DSC05890.jpg
8.
DSC05892.jpg

Zmieniony ( 06.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.