Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

zDolny ŚLĄZACZEK - Konkurs języka angielskiego 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
28.02.2016.
logo_zdolny_slazak
SP
zDolny Ślązaczek 2015/16
Konkurs języka  angielskiego
28 stycznia 2016
>>> więcej <<<
logo_x_3
flaga_anglii

zDolny Ślązaczek 2015/16
I konkurs języka  angielskiego i sukcesy uczniów
Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich  W dniach 19-21 października 2015r. odbył się w naszej szkole szkolny etap konkursu z języka angielskiego zDolny Ślązaczek organizowany przez Wyższa Szkołę Filologiczną we Wrocławiu i Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas 4-6, którzy wypełniali elektronicznie test wraz z ponad 5 tysiącami innych uczniów z całego województwa.
  Kolejnym etapem konkursu był etap powiatowy. Z naszej szkoły zakwalifikowało się do niego aż 9 uczniów klas 5 i 6. Wśród nich z klas 5: Julia Pawicka, Paweł Bernat, Jan Mączyński, Julia Kołtun i Ewa Król, i z klas  6: Wiktoria Steciuk, Hanna Bazan, Alex Pitner i Zuzanna Ziaja. Ten etap odbył się 8 grudnia 2015 r.  w naszej szkole, ponieważ mieliśmy zaszczyt być organizatorem tego etapu konkursu  i oprócz naszej dziewiątki uczniów gościć tego dnia jeszcze 11 uczniów z powiatu, wskazanych przez WSF. Konkurs na tym etapie również odbywał się drogą elektroniczną w naszej bardzo dobrze wyposażonej sali komputerowej.
  Na tym jednak nie koniec, gdyż Zuzanna Ziaja - uczennica klasy 6b, zakwalifikowała się do finału, do którego, jak poinformował później Organizator, z całego województwa zakwalifikowano zaledwie 55 osób. Trzeba dodać, że 3 innym uczennicom zabrakło zaledwie 2 punktów, aby także znaleźć się w ścisłym finale.
  Etap finałowy podzielony był na część pisemną i ustną, z czego pisemna miała miejsce 28 stycznia 2016r. w siedzibie WSF we Wrocławiu.  Wprawdzie Zuza nie przeszła do części ustnej, ale i bez tego to olbrzymi sukces być w gronie 55 osób najlepszych w całym województwie.
  Konkurs był naprawdę trudny, a dodatkowo niełatwo było uczestnikom przygotować się do niego, gdyż z racji jego pierwszej edycji nie istniały testy archiwalne, do których uczniowie mogliby się odnieść .
  Za rok II konkurs zDolny Ślązaczek z języka angielskiego i mocna grupa uczniów obecnych klas 5, ale także i 4. Kto wie, może i oni odniosą podobny sukces? Życzymy powodzenia im i wszystkim innym lubiącym język angielski i poważne wyzwania, i już teraz zachęcamy do udziału.
Joanna Twarda
nauczyciel j. angielskiego
1.
121.jpg
2.
122.jpg
3.
123.jpg
4.
124.jpg
5.
125.jpg
6.
126.jpg
7.
127.jpg
8.
128.jpgZmieniony ( 02.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.