Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Storytelling - Jack and the beanstalk PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
27.02.2016.
melonik

GIM EW
Storytelling - Jack and the beanstalk

15 stycznia 2016

>>> więcej <<<


 telefon

 telefon
STORYTELLING
gimnazjaliści dzieciom
Projekt edukacyjny


STORYTELLING – GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM – Jack and the beanstalk - styczeń 2016   W ostatnim tygodniu stycznia odbyło się w naszej szkole kojene spotkanie z cyklu – STORYTELLING – GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM. Projekt polegał na spotkaniu gimnazjalistów z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej. Uczniowie gimnazjum przygotowywali wybraną bajkę – tym razem była to anglojęzyczna bajka „Jack and the Beanstalk”, następnie zaprezentowali ją młodszym kolegom w postaci obrazków. Po przeczytaniu historyjki, gimnazjaliści, pod opieką p. A. Korzeniowskiej poprowadzili zajęcia z j. angielskiego, pomagając dzieciom zrozumieć treść bajki oraz zapamiętać występujące w bajce słowa. Uczniowie klas I-III SP byli zmotywowani do wykonywania zadań z języka angielskiego poprzez swoich starszych kolegów, którzy przygotowali dla nich ciekawe zagadki i rebusy. Podczas projektu uczniowie szlifowali nie tylko umiejętności językowe, ale także plastyczne. Na pożegnanie, uczniowie klas I-III SP otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spotkanie w ramach projektu STORYTELLING odbyło się po lekcjach, popołudniu. 
   Podsumowując, kolejne spotkanie z cyklu STORYTELLING było ciekawą formą nauki języka angielskiego zarówno dla uczniów gimnazjum, jak i ich młodszych kolegów. Gimnazjaliści mogli podzielić się swoją wiedzą z dziećmi, a także wykazać się pomysłowością i odpowiedzialnością – sami wcielili się w rolę nauczycieli. Uczniowie klas I-III SP doskonalili swoją znajomość języka angielskiego w nietypowy sposób, chętnie biorąc udział w zadaniach i zabawach zaproponowanych im przez starszych kolegów. Projekt edukacyjny STORYTELLING rozwija nie tylko umiejętności językowe uczniów, ale także sprzyja integracji młodzieży i dzieci, promuje postawę zaangażowania i uczy współpracy, rozwija umiejętność kreatywnego myślenia  i motywuje do pracy na rzecz innych.
   Poniżej także zdjęcia z realizacji projektu w zeszłym roku z uczniami klas III, gdzie tematem zajęć był „Czerwony Kapturek” w j. angielskim.

1.
STORYTELLING1_2015.JPG
2.
STORYTELLING2_2015.JPG
3.
STORYTELLING3_2015.JPG
4.
STORYTELLING4_2015.JPG
5.
STORYTELLING5_2015.JPG
6.
STORYTELLING6_2015.JPG
7.
STORYTELLING7_2015.JPG


Anna Korzeniowska
 

1.
20160115_152536.jpg
2.
20160115_153926.jpg
3.
20160115_161839.jpg
4.
storytelling1.jpg
5.
storytelling2.jpg
6.
storytelling3.jpg
7.
storytelling4.jpg
8.
storytelling5.jpgZmieniony ( 28.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.