Rekrutacja - przedszkole na rok 2016-2017 PDF Drukuj Email
06.02.2016.

Rekrutacja do przedszkoli, punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny

INFORMACJA OGÓLNA

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI, PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ  NA ROK SZKOLNY 2016/2017

I. PRZEDSZKOLA

1. Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli przeprowadza się na rok szkolny 2016/2017 na wolne miejsca w tych przedszkolach.
  2. Rekrutacja do przedszkoli dotyczy dzieci:
  • - 3-letnich (ur. w 2013 r.),
  • - 4-letnich (ur. w 2012 r.)
  • - 5-letnich ( ur. w 2011 r.)
  • zamieszkałych na terenie gminy Kobierzyce1

II. SZKOŁY PODSTAWOWE
  1. Dzieci  6-letnie  (ur. 2010 r.):
    • realizują obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego tylko w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej, która jest szkołą obwodową ze względu na miejsce zamieszkania dziecka
    • lub
    • realizują obowiązek szkolny w I klasie w szkole podstawowej, która jest szkołą obwodową ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.
  2. Dzieci 5-letnie mogą realizować wychowanie przedszkolne w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej.

III.    ZASADY NABORU

1. Terminy postępowania rekrutacyjnego i kryteria Gminne są opublikowane w Zarządzeniu Nr REKiS.0050.1.0017.2016 Wójta Gminy Kobierzyce z dnia 29 stycznia 2016 roku.
  2. Nabór wniosków do przedszkoli, punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie prowadzony w terminie od 1 marca do 31 marca b.r.
  3. Rekrutację do nowotworzonego Przedszkola Samorządowego w Wysokiej (termin rozpoczęcia działalności 1 września 2016 r.) przeprowadzi Przedszkole Samorządowe w  Ślęzie.
  4. Rekrutację do oddziału przedszkolnego w nowotworzonej Szkole Podstawowej w Wysokiej (termin rozpoczęcia działalności 1 września 2016 r.) przeprowadzi Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich.
  5. Rodzic/prawny opiekun dziecka, które aktualnie korzysta z usług publicznego przedszkola i złoży w odpowiednim terminie potwierdzenie woli kontynuacji, nie może brać udziału w rekrutacji (złożona kontynuacja jest jednoznaczna z zapewnieniem dziecku miejsca na rok szkolny 2016/2017)
  6. Rodzic/prawny opiekun dokonuje wyboru maksymalnie 3 placówek zgodnie ze swoimi preferencjami, zaczynając od przedszkola, którego wybór jest najważniejszy (placówka I-go wyboru).
  7. Kwalifikowanie odbywa się do jednego z przedszkoli wskazanych we wniosku, na podstawie uzyskanej liczby punktów rekrutacyjnych.
  8. Punkty za spełnianie kryteriów zostaną naliczone, gdy:
    - zaznaczono we wniosku kryteria, które dziecko spełnia
    - dostarczono do przedszkola I–go wyboru wypełniony i podpisany przez rodzica/prawnego opiekuna wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami.
  9. O przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń.
  10. W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów równorzędnej sumy punktów rekrutacyjnych do danego przedszkola, ostateczną decyzję podejmuje komisja rekrutacyjna.

Uwaga:
  • w przypadku braku wymaganych dokumentów potwierdzających spełnianie danych kryteriów komisja rekrutacyjna rozpatrująca wnioski nie uwzględnia kryterium, które nie zostało potwierdzone,
  • w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach Wójt Gminy Kobierzyce korzysta z informacji, które zna z urzędu, lub może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji o okolicznościach zawartych w oświadczeniach, jeżeli instytucje te posiadają takie informacje. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu, o którym mowa w art. 23 ust. 4a ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych.

1 Na potrzeby rekrutacji przyjmuje się:
 Zamieszkanie to:
a) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem stałym,
b) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem czasowym na dzień 01.09.2016 r.,
c) zamieszkanie potwierdzone innym dokumentem

Lp.
Opis druku
Odnośnik
 1  Terminy rekrutacji.  >>>plik<<<
 2  Kryteria postępowania.  >>>plik<<<
 3  Wniosek o przyjęcie do Przedszkola.  >>>plik<<<
 4  Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata.
 >>>plik<<<
 5  Oświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.  >>>plik<<<
 6  Oświadczenie o zgłoszeniu dziecka posiadającego rodzeństwo.  >>>plik<<<
 7  Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.  >>>plik<<<