Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Koło zainteresowań EW arrow Teatr kukiełkowy kl. 1-3 Header Pic

Teatr kukiełkowy kl. 1-3 PDF Drukuj Email
Wpisał: U Sorbal
14.12.2006.
  teatr_kukielkowy
"RYTM NA SCENIE"

Prowadzi Urszula Sorbal
Zapraszamy uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej
na zajęcia, które odbywają się w każdy czwartek na szóstej lekcji w sali B3

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich działa teatrzyk kukiełkowy prowadzony przez panią Urszulę Sorbal. Podczas zajęć koła teatralnego uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia aktorskie. Młodzi aktorzy wystawiają sztuki nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale również dla innych szkół, przedszkolaków oraz rodziców.
    Najwięcej czasu zajmuje przygotowanie dekoracji oraz kukiełek, których nie powstydziłby się żaden profesjonalny teatr.
    Dotychczas zostały zaprezentowane następujące przedstawienia: „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Dziewczynka z zapałkami” oraz „Kot w butach”. Bardzo podobały się one widzom, którzy długo oklaskiwali występujących. Młodych aktorów można było podziwiać także w innych sztukach wystawianych przez teatrzyk. Tytuły jakie pojawiły się ostatnio w repertuarze to: "Opowieść o Świętym Mikołaju". W poprzednich latach teatr zaprezentował przedstawienia: "Królowa Śniegu", "Bajka o rybaku i złotej rybce", "Opowieść wigilijna", "Jaką miarą mierzysz, taką dajesz innym", "Królewna Śnieżka".
    Uczestnicy kółka teatralnego biorą udział w Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich – Kobierzycki Arlekin.

20160315_171851m.jpg
image003m.jpg
theater003.jpg
theater005.jpg