Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Podziękowania za udział w akcji Header Pic
Kalendarz 2019/2020
Rekrutacja 2020/2021

Podziękowania za udział w akcji PDF Drukuj Email
19.12.2015.

Podziękowanie za udział w akcji
„Podaruj paczkę na kresy”

grudzień 2015

Podziękowanie za udział w akcji „Podaruj paczkę na kresy”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”        Jan Paweł II

Święta Bożego Narodzenia to ten szczególny czas, w którym z większym zaangażowaniem pomagamy innym. Nasza szkoła  kolejny już raz zorganizowała zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny i Ukrainy. Właśnie tam za naszą wschodnią granicą żyje wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które czekają na prezent z Ojczyzny. Akcję koordynowała biblioteka szkolna wraz z wolontariatem gimnazjum, pod patronatem Kuratora Oświaty i TVP „Studio na wschód”. Miała ona na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 26 listopada - 16 grudnia 2015 r. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, artykuły biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawę i herbatę, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. 17 grudnia dary zostały przekazane TVP Wrocław. Jeszcze przed Świętami nasze podarunki trafią do rodzin, szkół oraz parafii na Wileńszczyźnie i Ukrainie, a więc wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca. Na miejsce zawiezie je pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie. Dzięki hojności darczyńców dzieciaki mieszkający na Kresach wzbogacą się nie tylko w wiele potrzebnych im artykułów, ale także poczują, że mają przyjaciół nawet kilkaset kilometrów od swoich domów.
Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele oraz członkowie wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce, wspaniałomyślność i gotowość niesienia pomocy.
Joanna Para, Katarzyna Gaj

Zmieniony ( 20.12.2015. )