Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Sport arrow UKS Bielik Judo arrow Medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików - JUDO Header Pic

Medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików - JUDO PDF Drukuj Email
Wpisał: G. Harężlak
03.12.2015.
judo_logo

Medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików
Maciej Kucze i Maciej Szynalski

28 listopada 2015

Męska reprezentacja Dolnego Śląska została brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików. Nasi zawodnicy Maciej Szynalski i Maciej Kuczer wygrali wszystkie swoje walki i stanowili jedną z najmocniejszych części zespołu. Emocji było całe mnóstwo a do wyższych stopni podium zabrakło naprawdę niewiele.
   Najbardziej emocjonujący przebieg miał pierwszy pojedynek w którym zmierzyliśmy się z reprezentacją Śląska I. Po pięciu walkach przegrywaliśmy 1:4. Kolejne trzy pojedynki wygrane przez zawodników naszej drużyny na ippon doprowadziły do stanu 4:4 i wygrania całego pojedynku na punkty w stosunku 40:27.
   Kolejne dwa mecze grupowe to zdecydowana dominacja zespołu dolnośląskiego i wygrane z zwycięstwa z województwem podkarpackim 7:1 oraz łódzkim 6:2.
   Półfinał z Mazowszem to kolejna porcja emocji, niezwykle wyrównane walki, w których rozstrzygnięcie wielokrotnie zapadało w dogrywce i z najniższymi możliwymi wynikami punktowymi. Wynik meczu 3:5 dla Mazowsza. Do wygranej drużyny zabrakło jednego zwycięskiego pojedynku ...
Na drobne pocieszenie pozostaje fakt, że byliśmy jedyną drużyną, która pokonała Śląsk - złotych medalistów zawodów.
Gratulacje dla zawodników - Maćka Kuczera i Maćka Szynalskiego, którzy na ten wynik pracowali na matach treningowych przez 7-6 lat. Medalowo zakończyli starty w młodzikach, teraz nadchodzi czas na intensywną pracę, która z czasem powinna zaowocować sukcesami w grupie juniorów młodszych.
   Gratulacje oraz podziękowania dla trenera Grzegorza Harężlaka za poświęcenie mnóstwa energii i prywatnego czasu na trenerską opiekę nad chłopakami.

Warto wspomnieć,  że ekipa dziewcząt  z naszą zawodniczką w składzie (Michalina Mazur) po wygranych z Małopolska Mazowszem i Śląskiem zdobyły srebrne medale.

Artykuł napisał
Robert Kuczer

Zmieniony ( 04.12.2015. )