Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Zbieramy dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie Header Pic
Kalendarz 2019/2020
Rekrutacja 2020/2021

Zbieramy dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie PDF Drukuj Email
03.12.2015.

Zbieramy dary dla Polaków na Ukrainie
i Wileńszczyźnie

grudzień 2015

Uwaga! Uwaga!
ZBIERAMY DARY DLA POLAKÓW
NA UKRAINIE I WILEŃSZCZYŹNIE

INFORMACJE O LUDZIACH, KTÓRYM CHCEMY POMÓC

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które z okazji Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To najważniejsza chwila w roku kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia. Kurator Oświaty i TVP Wrocław „Studio wschód” od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Chcemy w ten sposób wspomóc naszych rodaków walczących o nauczanie języka ojczystego w polskich szkołach Zebrane upominki pod koniec grudnia trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie i Wileńszczyźnie wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca. Dramatyczne warunki materialne zagrażają możliwości kultywowania tradycji i języka polskiego wśród naszych rodaków za wschodnią granicą.

JAK MOŻEMY POMÓC ?

W dniach 26 listopada - 16 grudnia 2015 organizujemy w szkole zbiórkę rzeczy dla rodaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Dary będą zbierane w holu głównym, na parterze oraz przez bibliotekę szkolną.

Zbierać będziemy:
  • Wyprawki szkolne: zeszyty, piórniki, kredki, ołówki, plecaki, tornistry
  • Przybory papiernicze, biurowe, piśmiennicze
  • zabawki (sprawne nie zniszczone) - proszę nie przynosić pluszowych zabawek
  • Słodycze
  • Kawa i herbata
  • Konserwy, olej
  • Cukier, makaron, ryż
  • środki czystości

Prosimy, by przekazywane rzeczy były, jeśli nie nowe, to w idealnym stanie. Dzielenie się z innymi jest czynem szlachetnym, nie mającym nic wspólnego z pozbywaniem się niepotrzebnych rzeczy. Zebrane w szkole przedmioty na miejsce zawiezie pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie.

Za okazaną  pomoc potrzebującym i włączenie się do  akcji serdecznie dziękujemy!

Zmieniony ( 05.12.2015. )