Akcja charytatywna Szlachetna Paczka 2015/2016 PDF Drukuj Email
29.11.2015.

Akcja charytatywna "Szlachetna Paczka"
Zmieniamy ideały w czyny!

wiosna

Szlachetna paczka
 SZLACHETNA PACZKA

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra! A więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.
DAJ KOMUŚ RADOSNE ŚWIĘTA – WEŹ UDZIAŁ W SZLACHETNEJ PACZCE
i pomóż nam przygotować konkretną pomoc dla rodziny potrzebującej.

SZLACHETNA PACZKA to nowatorska akcja społeczna organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA.
W ubiegłym roku nasza szkoła udzieliła pomocy potrzebującej rodzinie w formie odzieży, środków czystości, pomocy szkolnych, żywności, itp. Dzieciaki były przeszczęśliwe, a mama wzruszona.
W tym roku Ty też możesz pomóc jednej z rodzin żyjących w ogromnej biedzie.

STARTUJEMY JUŻ DZIŚ!
DARY ZBIERAMY DO 10 GRUDNIA 2015r.

ZBIÓRKA DO SZLACHETNEJ PACZKI DLA WYBRANEJ RODZINY ODBYWA SIĘ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
TAM RÓWNIEŻ MOŻNA UZYSKAĆ WSZELKIE  INFORMACJE

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ  SUPERBOHATEREM!!!
POMÓŻ DRUGIEMU!!!

OPIS RODZINY, KTÓREJ POMAGAMY

Pani Renata (40 l.) wraz z mężem - panem Krzysztofem (46 l.), wspólnie wychowują pięcioro dzieci:
Basię (10 l.), Celinę (8 l.), Rozalię (6 l.), Floriana (4 l.) oraz Jerzego (2 l.) Małżonkowie zgodnie wskazują, że rodzina jest najważniejsza, a najtrudniejsze jest to, by ją nieustannie scalać.
  Nieśmiało wspominają o wielkim trudzie utrzymania siedmioosobowej rodziny, już nie wspominając o tym, że w ferworze wychowania pięciorga dzieci małżonkom tak mało czasu przypada dla pielęgnowanie relacji małżeńskich. Przez długi czas jedynym żywicielem rodziny był pan Krzysztof, który prowadzi własną działalność gospodarczą, często zdany na kaprysy klientów, którzy nie poczuwają się w obowiązku płacić za wykonane usługi. Po narodzinach Jerzyka okazało się, że doznaje on problemów zdrowotnych na tle neurologicznym, co wymaga zwiększonej opieki i znacznych kosztów leczenia. Obecnie sytuacja poprawiła się i pani Renata mogła podjąć płatny staż, który jednak kończy się z upływem listopada br. Pomimo problemów finansowych, pogodni małżonkowie dzielnie walczą o lepszy byt i jednocześnie stawiają na samodoskonalenie - również po to, by dać dobry przykład swoim dzieciom. Obecnie rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia obu małżonków za pracę - 2800 zł (przy czym staż Pani Renaty - 1000 zł/mies.- trwa jedynie do końca listopada br.), zasiłku rodzinnego oraz dopłat do mieszkania - w łącznej kwocie 1262 zł, przy czym po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania w wysokości 845 zł - na członka rodziny miesięcznie przypada zaledwie 451,14 zł. Pani Renata z dumą podkreśla, iż mąż podjął uczestnictwo w warsztatach kompetencji pedagogicznych. Oboje małżonkowie bardzo religijnie i odpowiedzialnie traktują kwestię rodzicielstwa i wychowania. Jednocześnie da się odczuć skromność rodziny, która pomimo własnych problemów stara się udzielać charytatywnie. Pani Renata z nadzieją patrzy w przyszłość - uczy się języków obcych, stara się o powrót do normalnej pracy. Z kolei w zgiełku ogniska domowego dzieci pani Renaty i pana Krzysztofa łączy kilka wspólnych cech - zamiłowanie do śpiewu, wzajemny szacunek i poczucie obowiązku. W końcu ich rodziców niegdyś połączyło śpiewanie w chórze kościelnym. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wskazuje pralkę. Niestety pranie odzieży siedmioosobowej rodziny w kilkunastoletniej, ledwo działającej pralce, to nie lada wyzwanie. Trzeba wielokrotnie w trakcie prania wyciągać część odzieży, by rozruszać bęben, nie mówiąc już o tym, iż niesprawny sprzęt po prostu brudzi rzeczy. Rodzina byłaby również wdzięczna za otrzymana odzież i obuwie - przy tak licznej rodzinie, jest to niemały wydatek.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, makaron, cukier, dżem, mleko, słodycze, kakao, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, ryż, budyń/ kisiel, itp.

Środki czystości:

Potrzebne środki czystości:  proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń (tylko LUDWIK), pasta do zębów, mydło/żel myjący, szampon, itp.

Pomoce szkolne:
Zeszyty, bloki, kredki, plastelina, klej, farby, przybory do pisania, plecak, pastele, piórnik.

Wyposażenie mieszkania:
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: pralka oraz pościel, kołdra, ręczniki, parasol.

Specjalne upominki:
Dziewczynki- książki, Jerzy- zabawka dla 2 latka, Florian- zabawka autko, pani Renata – książka o tematyce religijnej oraz pomadka, pan Krzysztof – golarka elektryczna.

Odzież i obuwie:

Odzież

Lp
Płeć
Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe)
Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)
Rozmiar
Sylwetka
  piżama pajacyk, szlafrok

czapka, szalik, rękawiczki

czapka, szalik, rękawiczki

skarpetki

zimowa
Spodnie ocieplane

legginsy

zimowa
czapka

podkoszulek

jeansy

czapka, szal
  40 lat

skarpety

Obuwie

Lp
Płeć
Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)
Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)
Rozmiar

kapcie na gumce

kapcie na gumce

kapcie/baleriny