Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Niecodzienny wieczór - SP PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
15.11.2015.
film

SP
Niecodzienny wieczór
24 października 2015
>>> więcej <<<


Niecodzienny wieczór

film

  24 października piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich zorganizowali wieczór filmowy. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był nowo wybrany przewodniczący - Olaf Wróblewski. Społeczność szkolna z radością przyjęła  inicjatywę ucznia klasy Va. Od razu rozpoczęły się przygotowania. Samorząd Uczniowski w myśl zasady: „najpierw przyjemności” rozpoczął swoją pracę od wyboru repertuaru. Co zaskakujące, obyło się bez burzliwych dyskusji i sporów. Wyboru dokonano jednogłośne: „Eragon” – film fantasy, na podstawie powieści Christophera Paoliniego i „Wyobraź sobie”- komedia w reżyserii Kareya Krikpatricka.
   Kolejnym krokiem uczniów był podział obowiązków. Piątoklasiści bardzo dobrze zdawali sobie sprawę, że najważniejszą rzeczą jest sprawiedliwy podział zadań.  W związku  z tym, uczniowie zostali podzieleni na trzy ekipy pracujące. Pierwsza zajęła się zapleczem technicznym, druga - przygotowaniem materacy, by każdy z uczniów mógł czuć się komfortowo podczas seansu, trzecia zaś - przyrządzaniem zdrowych przekąsek.  Zabawa trwała w najlepsze. Każdy chciał mieć swój udział. Efekt był piorunujący.  Uczniowie klasy Vb profesjonalnie przygotowali sprzęt techniczny. Materace już po kilkunastu minutach znalazły swoje miejsce na II piętrze, a przysmaki przygotowane przez dziewczyny wyglądały i smakowały wyjątkowo. Bardzo pomocni w zorganizowaniu wieczoru filmowego byli także rodzice i nauczyciele. Przygotowane przez mamy piątoklasistów wypieki i zdrowe desery były nie lada konkurencją dla pozostałych przysmaków.
   Po zakończeniu przygotowań rozpoczęło się wielkie oczekiwanie. Ekipa „techniczna” z niecierpliwością czekała na znak nauczyciela. W końcu wybiła godzina 1800. Rozpoczął się seans. Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera - Eragona, który odnalazł magiczne smocze jajo. Niedługo później okazuje się, że tylko od niego zależy dalszy los wojowników- Smoczych Jeźdźców. 104 minuty trzymającego w napięciu filmu minęły bardzo szybko. Przyszedł czas na przerwę, w czasie której podzieleni na grupy  uczniowie przygotowywali plakaty zachęcające do obejrzenia „Eragona”. „Burza mózgów” przyniosła oczekiwane rezultaty. Liderzy wszystkich grup mogli z dumą zaprezentować wykonane przez siebie prace.
Piątoklasiści zajęli swoje miejsca na materacach i znowu zaczęło się wielkie oczekiwanie. 3….2…..1… zaczynamy. Na ekranie wyświetlono film „Wyobraź sobie”. Doskonała gra aktorska wzbudziła zainteresowanie młodych widzów, a historia opowiadająca o ojcowskiej miłości wzruszyła nie tylko uczniów.
Jednak nie od dziś wiadomo, że „wszystko, co dobre, szybko się kończy”. Tak było i tym razem. Nieoczekiwanie wybiła godzina 2200. Wieczór filmowy dobiegł końca, a rodzice czekali już na swoje pociechy. Ekipa „techniczna” zabezpieczyła sprzęt, a wszyscy pozostali  zmienili salę kinową w korytarz szkolny. Uczniowie wyszli ze szkoły zadowoleni ze wspólnie spędzonego wieczoru, a Samorząd Uczniowski zapowiedział również zorganizowanie wieczoru filmowego dla uczniów klas IV i VI. Czekamy z niecierpliwością.
Martyna Bekus


1.
DSC02650.jpg
2.
DSC02656.jpg
3.
DSC02657.jpg
4.
DSC02658.jpg
5.
DSC02659.jpg
6.
DSC02666.jpg
7.
DSC02669.jpg
8.
DSC02686.jpg
9.
DSC02696.jpg

Zmieniony ( 16.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.