Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
02.11.2015.
logo_wmmo
SP
XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację
3 października 2015
>>> więcej <<<

XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację

logo_wmmo

  W sobotę 3 października 2015 odbył się XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację we Wrocławiu w Parku Pilczyckim. W zawodach wystartowało aż 397 trzyosobowych patroli w różnych kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, studenci, a także rodzice i nauczyciele.
  Nasza szkoła brała udział we Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację po raz piaty. Pod opieką Pani Gabrieli Galewskiej i Pani Agnieszki Warchoł wyruszyło 6 patroli: trzy patrole ze Szkoły Podstawowej w składzie: Shadia Alkhatib VI b, Zuzanna Ziaja VI b, Amelia Wyrembak VI a, Hanna Gos VI c, Katarzyna Adamczyk VI c, Anna Kocharyan VI c, Hanna Bazan VI c, Michał Dziak VI a i Bartosz Kudyba VI b oraz trzy patrole z Gimnazjum w składzie: Aleksandra Mosiewicz, Martyna Polita, Karolina Ilnicka, Kwiatek Kamila, Anna Rutkowska, Julia Rodzoń, Julia Kantorska, Dominik Mazoń i Bartosz Adamczak.
Na marsz matematyczny pojechaliśmy autobusem szkolnym. Na miejsce dotarliśmy o 9.15. Zarejestrowaliśmy się, omówiliśmy regulamin i już o 10.26 startował pierwszy patrol z Gimnazjum z mapą w ręku i zadaniami matematycznymi do rozwiązania. ( Numer startowy wskazywał minutę startu, począwszy od godziny 10.00).
  Patrol na wykonanie zadań i znalezienie punktów kontrolnych miał jedną godzinę i zdobywał punkty w zależności od:

  • odnalezienia w terenie punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie i właściwe oznaczenie ich na karcie startowej,
  • 100 punktów za odnalezienie w terenie (na podstawie rebusów i zadań konstrukcyjnych) każdego z punktów X i Y niezaznaczonych na mapie i właściwe oznaczenie ich na karcie startowej.
  • 60 punktów za rozwiązanie każdego zadania matematycznego (było 5) i wpisanie wyniku do karty startowej,
  • ale również były punkty ujemne za przekroczenie limitu czasowego,
  • lub nawet dyskwalifikacja patrolu za przekroczenie limitu czasowego powyżej 90 minut lub ukończenia marszu w niepełnym składzie lub za złamanie jakiegoś punktu regulaminu np. używanie telefonu komórkowego.

  Wszystkie patrole zarówno ze Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum ukończyły Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację z wynikiem pozytywnym. Najlepszą drużyną w Szkole Podstawowej został patrol w składzie Shadia Alkhatib, Zuzia Ziaja i Bartek Kudyba, którzy uzyskali 323 punkty i na 140 startujących patroli ze Szkół Podstawowych uzyskali 34 miejsce, natomiast w Gimnazjum najlepszą drużyną okazał się patrol w składzie: Karolina Ilnicka, Kamila Kwiatek i Anna Rutkowska z liczbą punktów 290, zdobywając 38 miejsce na 133 startujące patrole.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom determinacji, rywalizacji, umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, współdziałania, logicznego i strategicznego myślenia.
  W międzyczasie przygotowano imprezy towarzyszące: kiermasz książek i łamigłówek, kiermasz ciast, konkurencje sportowe czy turniej łamigłówek. My chętnie skorzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez organizatorów i kilku osobom udało się zdobyć nagrody w kategoriach sportowych i łamigłówkach.
  Choć w tym roku nie udało nam się zająć żadnego z pierwszych miejsc, świetnie się bawiliśmy i na pewno w przyszłym roku znów wystartujemy. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację za rok.
Z pozdrowieniami
Gabriela Galewska

1.
120.jpg
2.
121.jpg
3.
122.jpg
4.
123.jpg
5.
124.jpg
6.
125.jpg
7.
126.jpg
8.
127.jpg
9.
128.jpg
10.
129.jpg
11.
130.jpg
12.
131.jpg
13.
132.jpg
14.
133.jpg
15.
134.jpg
16.
135.jpg
17.
136.jpg
18.
137.jpg
Zmieniony ( 03.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.