Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Brytyjski Slang - warsztaty z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
28.10.2015.
Anglia
GIM
Brytyjski Slang – warsztaty z języka angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych
  24 września 2015

>>> więcej <<<Brytyjski Slang
 
Warsztaty z języka angielskiego dla młodzieży gimnazjalnej w ramach
Europejskiego Dnia Języków Obcych 2015


  Dnia 24 września 2015r. 15 osobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich Gimnazjum w Bielanach Wrocławskich pod opieką p. A. Korzeniowskiej wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych 2015r. Zajęcia zostały zorganizowane we Wrocławiu i odbyły się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej AMERICAN CORNER. Tematem warsztatów był brytyjski slang. Warsztaty prowadzone były przez nauczyciela uznanej szkoły językowej British Council. Zajęcia miały formę interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.
  Udział w warsztatach, prowadzonych w całości w języku angielskim, pozwala rozwijać zainteresowania i uzdolnienia gimnazjalistów w zakresie języka obcego i kultury krajów anglojęzycznych. Tak było i tym razem. Uczniowie naszego gimnazjum nie tylko zobaczyli jak porozumiewają się ludzie z różnych krajów świata i jaki mają akcent, ale mieli także możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych – podczas ćwiczeń w parach i grupach rozwiązywali zadania w formie pisemnej oraz ćwiczyli wymowę, brali udział w dyskusji na temat języka, samodzielnie rozszyfrowywali zagadki na nieformalne zwroty i skróty, dowiedzieli się co tak naprawdę kryje się za tekstami angielskich piosenek. Nie była to tradycyjna lekcja j. angielskiego – uczniowie klas II i III na chwilę zapomnieli o zasadach gramatycznych i perfekcyjnej wymowie. Każdemu ćwiczeniu towarzyszył śmiech i zabawa. Zajęcia, w których uczestniczyli gimnazjaliści prowadzone były w luźnej, przyjaznej atmosferze. Udział w warsztatach pozwolił uczniom naszej szkoły poszerzyć wiedzę z zakresu języka – dowiedzieć się czym tak naprawdę jest brytyjski slang i jak się go używa. Gimnazjaliści poznali m. in. znaczenie takich skrótów jak LOL, ROFL, XOXO czy BFF, zaznajomili się z nieformalnym zwrotem „ain’t”.
  Każdy z uczestników otrzymał materiały do ćwiczenia slangowych wyrażeń oraz listę słówek i zwrotów, które pomogły w utrwaleniu nabytej wiedzy.
Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum biorący udział w zajęciach byli zadowoleni z udziału w tak ciekawych zajęciach językowych i wyrazili chęć udziału w kolejnym takim wyjeździe.
Anna Korzeniowska


Recenzje i opinie uczniów w j. angielskim po warsztatach
:


  On the 24th of September me and my friends went on a trip to Wrocław. First we travelled by bus, then by tram. We had our second breakfast and looked for Rynek 58. When we found the place, we entered the classroom where we met the group of students from another school. That day, we took part in the workshops about British Slang. Our trip was organized by Mrs Anna Korzeniowska, who also took care of us on our way there. The exercises and activities were very interesting and important. During the tasks, we’re learning about English teenagers’ way of speaking. The lecture lasted 45 minutes and I think it was very funny, nice and useful for students. Now I know about such slang expressions like “ain’t”, “LOL” or “XOXO”– what does it mean, how we can use it and where we can here it. It was an amazing experience!
Paulina Sulima, IIb gim

  Last Thursday, I took part in the workshops about English slang. The meeting was very interesting. British slang is an international way to communicate with others, very often used by young people. During the lecture, we learnt about English abbreviations: 4U, TA, YOLO and so on. We had exercises concentrating on grammar and the word “ain’t”. It is very important to know such things especially if you want to go to the UK soon. I really enjoyed that English lesson.
Natalia Jagielska, IIIb gim


  On Thursday, we went to Wroclaw for English lesson about slang. We learnt a lot of words for example: Bob’s your uncle, fit, TA and many others. The lesson was great and very interesting. We listened to different English accents – there was a woman who was speaking English as a lady form Germany, Spain, Scotland and so on. She spoke 21 accents! It was funny. It was a nice day and I really enjoyed it!
Konrad Hoffman, IIa gim1.
DSC03658.JPG
2.
DSC03659.JPG
3.
DSC03661.JPG
4.
DSC03662.JPG
5.
DSC03663.JPG
6.
DSC03664.JPG
7.
DSC03666.JPG
8.
DSC03667.JPG
9.
DSC03668.JPG
10.
DSC03669.JPG
11.
DSC03671.JPG
12.
DSC03672.JPG
13.
DSC03673.JPG
14.
DSC03674.JPG
15.
DSC03675.JPG
16.
DSC03678.JPG
17.
DSC03681.JPG
Zmieniony ( 03.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.