VIII Bieg po zdrowie - Trzymaj formę PDF Drukuj Email

„VIII Bieg po zdrowie – Trzymaj formę”
26 września 2015

Trzymaj forme

panstwowa_insp_sanitdco wszs

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Bielanach Wr. biorą udział w cyklicznej, plenerowej imprezie rekreacyjno – integracyjnej „Bieg po zdrowie – Trzymaj formę!”, promującej aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę. Imprezę przygotowuje Dolnośląskie Centrum Onkologii we współpracy z Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz Powiatową Stacją Sanitarno -Epidemiologiczną we Wrocławiu. W Parku J. Słowackiego we Wrocławiu odbyły się: bieg na dystansie 800 m, gry i zabawy szkolnych drużyn (np. zawody sumo, rzut do kosza oraz występy na scenie dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół oraz domów kultury).
  W sobotę 26 września wyruszyliśmy z radością na tę imprezę. Byli wśród nas: A. Alhatib, P. Bieńkowski, J. Gajewski, M. Górka, E. Król, S. Kułak, M. Kuźniar, M. Stryszewska, Z. Ziaja, P. Zaguła, W. Wargocki.
  Impreza rozpoczęła się biegiem po zdrowie na dystansie 800 m, w którym w kategorii Szkół Podstawowych IV miejsce wśród dziewcząt zajęła Z. Ziaja, a wśród chłopców II miejsce zajął J. Gajewski. W międzyszkolnych rozgrywkach w sumo I miejsce zajął W. Wargocki. Każdy ze zwycięzców otrzymał medal i dyplom.
  Wśród Nas była także reprezentantka Naszego Gimnazjum – M. Ćwir, która zajęła II miejsce w biegu na 1600 m.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!!!!!!!!!!!!!