Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Projekt: Savoir-vivre dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
24.10.2015.
ludek6.gif

EW klasy II
Projekt: Savoir-vivre dla najmłodszych
Październik 2015 – Czerwiec 2016
>>> więcej <<<


Projekt edukacyjny dla klas II
„Savoir-vivre dla najmłodszych, czyli dobre wychowanie”
Październik 2015 – Czerwiec 2016


Dobre wychowanie to ruch ciała, mimika, sposób bycia, wysławiania się, uśmiechu, postępowania nawet w drobnych sprawach – wszystko to mówi nam o tym, kim jesteśmy. Dlatego by poznać dobrze wychowanego człowieka nie musimy patrzeć przez pryzmat wyglądu zewnętrznego. To dobre wychowanie czyni z nas kulturalnych ludzi, budzących sympatię i szacunek.
  Termin „ dobre wychowanie” używany jest w codziennym języku i w wielu podręcznikach zamiennie z terminami bon ton czy savoir vivre.
  Utrzymanie dzieci w ryzach bon ton bywa trudne. Celem całorocznego projektu „ Savoir- vivre dla najmłodszych, czyli dobre wychowanie” jest wyrobienie w dzieciach kulturalnych nawyków by umiały się zachować nie tylko odwiedzając gości, ale i na co dzień. By odnosiły się do innych uprzejmie, z życzliwością i szacunkiem, a swą swobodą nie krępowały otoczenia.
  Dzieci dzięki udziałowi w projekcie będą mogły rozwinąć swoje zainteresowania o otaczającym ich świecie, poznają zarówno nowe, jak i poszerzą wiedzę o popularnych zasadach savoir-vivru, poprzez zajęcia dydaktyczne organizowane w sali, zabawy oraz odwiedzanie różnych miejsc kultury.
  Poprzez uczestnictwo w projekcie będzie możliwy rozwój dyspozycji takich jak wspólne działanie z innymi, gotowość do uczestnictwa w różnych sytuacjach, umiejętność aktywnego reagowania na nie, słuchanie innych, zadawanie pytań oraz argumentowanie.
  W projekcie będą brać udział uczniowie klas II. Poprzez realizację projektu chcemy umożliwić dzieciom poznanie otaczającej rzeczywistości z zupełnie innej strony oraz sprawić, aby kultura i dobre wychowanie stało się integralną częścią ich życia.
    Pamiętajmy, że bycie uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia, że wszystkim żyje się lepiej, milej i radośniej.
Kamila Pawęska
Zmieniony ( 25.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.