Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Etiudy filmowe dla gimnazjalistów Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Etiudy filmowe dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka   
24.10.2015.
film_klisza.jpg

GIM
Etiudy filmowe dla gimnazjalistów

październik 2015
>>> więcej <<<


Etiudy filmowe dla gimnazjalistów


    Już po raz kolejny nasz biblioteka zamieniła się w salę kinową. Tym razem uczniowie bielańskiego gimnazjum mogli poznać etiudy filmowe - krótkie  formy sprawdzające możliwości inscenizacji, reżyserii, montażu itd., ale przede wszystkim dające możliwości praktyki twórczej. Nasi uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli „Krótką historię kina” oraz „Wjazd pociągu na stację” Braci Lumier, czyli jeden z pierwszych ruchomych obrazów dających początek światowej kinematografii.  „Człowiek z magicznym parasolem” A. Osieckiej to etiuda utrzymana w konwencji kina niemego, gdzie wkrada się nostalgia i magia. W barze pojawia tajemniczy, noszący się z nieco staroświecką elegancją jegomość z dziurawym parasolem w dłoni. Parasol, a właściwie znajdująca się w nim pokaźna dziura, okazuje się zaczarowanym oknem do innej, piękniejszej rzeczywistości… Natomiast  „Dwaj ludzie z szafą” Romana Polańskiego to film, który przez lata nie stracił na świeżości i sile przekazu. Absurdalna sytuacja, którą można odczytać jako metaforę inności, nie zestarzała się i nadal stanowi jedną z najdowcipniejszych opowieści Polańskiego. Na zakończenie pokazu młodzież obejrzała nominowaną do Oscara "Katedrę" w reżyserii Tomasza Bagińskiego, twórcy specjalizującego się w tego typu produkcjach. Obraz oparty jest na opowiadaniu Jacka Dukaja, polskiego pisarza, autora fantastyki, pod tym samym tytułem. Dopełnieniem, a jednocześnie powtórką z historii była „Animowana historia Polski” - projekt zrealizowany jednocześnie w dwóch wersjach: zwykłej 2D i stereoskopowej 3D.  Na jej realizację złożyło się około 90 ujęć, w których dostrzec można aż 900 animowanych, unikalnych postaci z różnych epok. Mamy nadzieję, że był to dla wszystkich uczestników  ciekawy i pobudzający wyobraźnię, a jednocześnie pouczający i skłaniający do refleksji pokaz kunsztownej gry aktorskiej.
                                                                            
Joanna Para, Katarzyna Gaj

1.
DSC02526.jpg
2.
DSC02527.jpg
3.
DSC02535.jpg
4.
DSC02545.jpg
5.
DSC02547.jpg
6.
DSC02557.JPG
7.
DSC02570.jpg
8.
DSC02574.jpg
9.
DSC02576.jpg
10.
DSC02579.jpg

Zmieniony ( 25.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.