Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Festiwalu Nauki pod hasłem - Światło Nauki 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
19.10.2015.
dfn_m
GIM
Festiwalu Nauki pod hasłem „Światło Nauki”

23 września 2015
>>> więcej <<<


graf
 XVIII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki   Dnia 23.09.2015 klasy I gimnazjum były na wycieczce dydaktycznej, poznając wybrane przez naszych nauczycieli, wydarzenia Festiwalu Nauki pod hasłem „Światło Nauki” na Politechnice Wrocławskiej oraz w Instytucie Meteorologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Na wydziale Mechaniczno-Energetycznym PWr poznaliśmy palność i wybuchowość produktów spożywczych np. cukru, mąki, jako paliwa energetycznego. Następnie w budynku C-13, odkrywaliśmy innowacyjne technologie na interaktywnej wystawie stoisk „Labiryntów techniki”. Duże wrażenie zrobiła na nas m.in. drukarka 3D, ładowarka telefonów za pomocą dynama w rowerze, a także przejście za pomocą okularów w świat wirtualnych gier komputerowych. Przekonaliśmy się o wielu niezwykłych zastosowaniach fizyki w świecie techniki i w naszej przyszłości.
     Odbyliśmy ciekawą lekcję geografii, dzięki poznawaniu możliwości obserwacji zjawisk pogodowych w ogródku meteorologicznym. Dowiadywaliśmy się jak prognozuje się i mierzy  składniki pogody.
Po zajęciach udaliśmy się przez Park Szczytnicki, pod Halę Stulecia, gdzie mogliśmy zrelaksować się urokiem i muzyką Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.
  Nasza pierwsza wycieczka w świat nauki wszystkim się podobała, bo dzięki niej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.
Uczniowie klasy Ic gimWycieczka dydaktyczna pod hasłem „Światło Nauki”, podczas tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na wrocławskich wyższych uczelniach,  zorganizowana została dnia 18 września dla klas IIb i IIc naszego gimnazjum, pod kierunkiem p.  J. Szymani.
     Byliśmy aktywnymi uczestnikami efektownej „Odlotowej chemii” na wykładzie z pokazami eksperymentów chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zaskoczyło nas zjawisko fluorescencji i fosforescencji wybranych substancji chemicznych, a także światło i hałas, jaki niosą z sobą egzoenergetyczne reakcje chemiczne. Otoczeni zapachem wybuchów chemicznych, z napięciem obserwowaliśmy ten kolorowy spektakl chemiczny, w którym wyjaśniano nam również popularne  zjawiska fizyczne i właściwości produktów spożywczych. 
Na koniec otrzymaliśmy zaproszenie do studiowania chemii na Wrocławskim Uniwersytecie, a w prezencie otrzymaliśmy świecące pamiątkowe bransoletki.

   „Sztuczna inteligencja – osiągnięcia i wyzwania” to temat bardzo ciekawej prelekcji w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Dowiedzieliśmy się, jak programuje się „myślenie” robotów i czy możliwe jest zastąpienie ludzkiej inteligencji. Poznaliśmy wiele wszechstronnych zastosowań sztucznej inteligencji, która bez matematyki nie byłaby możliwa!
   Zrozumieliśmy sposób matematycznego  myślenia komputerów, na przykładzie pojedynku szachowego, a także w sytuacjach życia codziennego.
  Takie wykorzystanie wzorów i działań matematycznych, na pewno pomoże nam chętniej poznawać tajniki Królowej Nauk – Matematyki.
1.
P1020617.jpg
2.
P1020622.jpg
3.
P1020623.jpg
4.
P1020624.jpg
5.
P1020632.jpg
6.
P1020646.jpg
7.
P1020669.jpg
8.
P1020693.jpg
9.
P1020702.jpg
10.
P1020720.jpg

Zmieniony ( 23.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.