Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Zapraszamy do czytania Header Pic

Zapraszamy do czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
08.10.2015.

SP GIM
Zapraszamy do czytania
  wrzesień 2015

Czytanie rozwija wyobraźnię !!!

W październiku 2015 roku rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego „Cały Wrocław – Całe Bielany czytają” robocza nazwany "Środy-Czwartki czytelnicze”, który jest skierowany do uczniów klas „0–I” Sp.  W jego ramach raz w miesiącu będziemy gościli w bibliotece rodziców, wolontariuszy i nauczycieli, którzy przeczytają przez ok. 20 minut, uczniom wybrane pozycje z literatury dziecięcej. W tym miesiącu dużym zainteresowaniem naszych milusińskich cieszyła się książka pt. „Mrówka Andy w niebezpieczeństwie”, którą czytali wszystkim grupom zerowym i klasom I Sp. bibliotekarze, nauczyciele i zaproszeni rodzice. Jak zawsze okazuje się, że dzieci uwielbiają bajki i baśnie oraz utożsamiają się z ich bohaterami. Umiejętność czytania i częstego obcowania z książką wyposaża dzieci na przyszłość w wiele praktycznych cech i umiejętności, dlatego też warto tę akcję kontynuować, gdyż służy ona upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci.
Joanna Para

DSC02090.jpg
DSC02091.jpg
DSC02097.jpg