Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Sprzątanie Świata - 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
29.09.2015.
2

Sprzątanie Świata
25 września 2015

>>> więcej <<<


Sprzątanie świata
Polska 2015

1

   „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję, której celem jest wspólna lekcja poszanowania środowiska, zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę oraz recykling, a także wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie śmieci. Powyższa akcja angażuje i integruje społeczności lokalne. Dlatego w tym roku w Gminnym Zespole Szkół na Bielanach Wr. była przeprowadzana dwutorowo: dzieci z klas młodszych wraz z nauczycielami sprzątali najbliższe otoczenie szkoły, a uczniowie klas 4-6 w porozumieniu z proboszczem parafii pw. Św. Andrzeja w Bielanach - księdzem M. Dziegińskim porządkowali teren w sercu Bielan, wokół kościoła. W piątek 25 września 2015 r. uczniowie, przy pięknej słonecznej pogodzie, wspólnie uczestniczyli w tej światowej inicjatywie. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że to, co w czasach ich rodziców i dziadków nazywało się czynem społecznym, a dziś występuje w postaci wolontariatu, jest dającą wiele satysfakcji, wspólnotową działalnością na rzecz dobra wspólnego – w tym wypadku najbliższego otoczenia. W ramach akcji „Sprzątanie świata”  w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wr. odbywają się prelekcje dla uczniów dotyczące segregacji odpadów prowadzone przez pracowników firmy „Komunalnik” odpowiadającej za gospodarkę odpadami w gminie Kobierzyce.
   „Sprzątanie świata” jest wartościową metodą pracy wychowawczej oraz sposobem na realizację wolontariatu wśród naszych uczniów. Organizatorami akcji na terenie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wr. były panie: K. Cebryń i L. Grzeszczak
Katarzyna Cebryń


1.
DSC01821.jpg
2.
DSC01822.jpg
3.
DSC01824.jpg
4.
DSC01825.jpg
5.
DSC01828.jpg
6.
DSC01832.JPG
Zmieniony ( 30.09.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.