Across Europe and Asia by Motorbike PDF Drukuj Email
SP
Across Europe and Asia by Motorbike

10 września 2015

Across Europe and Asia by Motorbike!

10 września 2015 r. w klasie Va odbyło się na lekcji języka angielskiego spotkanie z niecodziennym gościem - panem Timem Patchem - Walijczykiem podróżującym po Europie na motocyklu.
   Spotkanie było okazją do posłuchania na żywo rodowitego mówcy, obejrzenia jego zdjęć z podróży po Europie oraz zadania licznych pytań dotyczących dotychczasowych wrażeń z pobytu w Polsce oraz planów związanych z dalszym podróżowaniem. Gość z Walii zamierzał między innymi odwiedzić w Polsce jeszcze Gdańsk i Warszawę, a potem już kierować się na wschód, by móc odwiedzić między innymi Chiny i Mongolię.
   Uczniowie pytali także o Walię - jej krajobraz, klimat, codzienne życie i typowe potrawy. Miły gość powiedział też uczniom kilka wyrażeń w dialekcie walijskim, którego na co dzień w Walii używa się już coraz rzadziej.
   Pan Tim Patch, zanim rozpoczął swoją podróż na motocyklu, służył w armii brytyjskiej, stąd też uczniowie dowiedzieli się o służbie żołnierza w Afganistanie oraz o spotkaniu Tima Patcha z jego najwyższym zwierzchnikiem czyli królową Elżbietą II.
   Żywy kontakt z rodowitym mówcą języka angielskiego oraz jego opowieść o podróżach i służbie wojskowej niewątpliwie zostaną uczniom w pamięci na długo, podobnie jak i pytania, które odważnie zdawali gościowi - oczywiście po angielsku.
   Ja też tam byłam, miodu i wina nie piłam. Zamiast tego zadałam kilka pytań i zrobiłam poniższe zdjęcie.
Joanna Twarda
nauczyciel j. angielskiego

Zmieniony ( 23.09.2015. )