Gminny Konkurs z języka angielskiegodla uczniów klas 4-6 PDF Drukuj Email
dla uczniów klas 4-6
  7 maja 2015

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – KLASY 4-6SP

7 maja bieżącego roku 54 uczniów klas 4-6 SP przystąpiło do I etapu Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, który zorganizowany został w naszej szkole przez nauczyciela j. angielskiego – p. A. Korzeniowską. Na tym etapie wybrani uczniowie przystąpili do testu językowego składającego się z 26 pytań zamkniętych i czterech części: słownictwo, gramatyka, komunikacja i wiedza o krajach anglojęzycznych. Według regulaminu test trwał 45 minut dla wszystkich klas 4-6 SP  i miał za zadanie wyłonić 3 najlepszych uczniów, którzy mieli reprezentować naszą szkołę w II etapie Gminnego Konkursu w Kobierzycach. Po sprawdzeniu wszystkich 54 prac konkursowych, finalistami I etapu konkursu w naszej szkole okazali się być: Hanna Chmielarska z klasy VIb, Michał Dziak z Va i Igor Hołowacz z VIb (po dogrywce konkursowej z Adamem Pietrzokiem z klasy VIc). W rezultacie, trójka zwycięzców po opieką nauczyciela języka angielskiego stawili się 25 maja bieżącego roku w Kobierzycach na II etapie konkursu.
    Uczniowie szkoły w Bielanach Wrocławskich stanęli w szranki z uczniami klas 4-6 SP z Kobierzyc, Tyńca, Pustkowa Żurawskiego i Pustkowa Wilczkowskiego. Każda szkoła miała 3 reprezentantów. Wszyscy uczestnicy konkursu przystąpili kolejno do testu z pisania (list nieformalny), czytania ze zrozumieniem, słuchania, testu z kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz mówienia. Konkurs rozpoczął się o godzinie 930, a zakończył finałem i rozdaniem nagród około godziny 1400.
Gminny Konkurs z Języka Angielskiego w Kobierzycach okazał się być egzaminem bardzo wymagającym dla wszystkich uczestników biorących w nim udział – uczniowie zostali przetestowani ze wszystkich sprawności językowych: pisania, czytania, słuchania, mówienia, co więcej musieli się również wykazać wiedzą o krajach anglojęzycznych. Uczniowie szkoły w Bielanach Wrocławskich wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami z języka angielskiego. Igor Hołowacz zajął wysokie II miejsce wśród uczniów wszystkich szkół w Gminie Kobierzyce, a Hanna Chmielarska miejsce VII. Dużym zaskoczeniem było wysokie – VI miejsce ucznia klasy Va w Bielanach Wr. – Michała Dziaka, który udowodnił, że ma większe umiejętności językowe niż niejeden szóstoklasista!

WYNIKI KONKURSU:
II miejsce (różnicą zaledwie 1 punktu!) w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego zajęły Bielany Wrocławskie, a nagrodę (dyplom laureata i nagrody rzeczowe) otrzymał uczeń klasy VIb SP – Igor Hołowacz!

Gratuluję serdecznie zwycięscy II miejsca i pozostałym uczestnikom konkursu!
Życzę dalszych sukcesów językowych!
Anna Korzeniowska

Zmieniony ( 18.06.2015. )