Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Wolontariusze dla bezdomnych Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Wolontariusze dla bezdomnych PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
27.04.2015.
reka

GIM
Wolontariusze dla bezdomnych...
kwiecień 2015
>>> więcej <<<
 
 
rekaWOLONTARIUSZE DLA BEZDOMNYCH reka

  Kolejny już raz wolontariuszki z Gimnazjum im. Unicef w Bielanach Wr. pomagali bezdomnym  uczestnicząc w wielkanocnym spotkaniu z cyklu „Miłosierdzie bez granic”.  Zorganizowała je po raz 15 diakonia miłosierdzia wspólnoty Hallelu Jah w sali przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło ok. 160 osób, wywodzących się przede wszystkim z grona ludzi korzystających z charytatywnej kuchni prowadzonej przez Franciszkanów. Tym razem było to szczególne spotkanie, ze względu na obecność abp. Józefa Kupnego. Metropolita został gromko przywitany, także śpiewem „Barki”. Mówił zebranym o szukaniu tego, co w życiu najważniejsze. Do zawierzenia Jezusowi  całego swojego życia zapraszali również inni uczestnicy spotkania. ks. Włodzimierz Wołyniec  zwrócił uwagę zebranych na to, że Pan Jezus przez całe swoje życie był człowiekiem ubogim, nawet po Zmartwychwstaniu. Wolontariusze razem z ubogimi, pomiędzy nimi, zasiadali przy wielkanocnym stole, wspólnie śpiewali i posługiwali swoim czasem rozdając posiłki, kawę i herbatę, aby w ten sposób budować autentyczną więź z tymi najbardziej potrzebującymi. Wcześniej uczniowie upiekli pyszne ciasta, którymi podzielili się z biednymi.
 
  W sposób szczególny dziękuję Klaudii Sudomirskiej, Weronice Krawczyk, Justynie Kościółek i Oliwii Paroboczej  oraz wszystkim za pyszne ciasta, za okazane serce, zaangażowanie i ofiarowany czas dla ubogich. Pokazaliście w ten sposób ludziom potrzebującym i opuszczonym, że istnieje dobroć, inny lepszy świat i zwróciłyście im godność.
Joanna Para
1.
DSC09502.jpg
2.
DSC09507.jpg
3.
DSC09511.jpg
4.
DSC09514.jpg
5.
DSC09516.jpg
6.
DSC09520.jpg
 
Zmieniony ( 30.04.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.