Header Pic  PfeilStart Header Pic

Projekt językowy - Teenage Subcultures

marzec 2015

flaga_anglii

Projekt językowy „Teenage Subcultures”

Uczniowie z klas pierwszych gimnazjum otrzymali zadanie wykonania projektu o różnych subkulturach. Zostali podzieleni na grupy, w których każdy z nich musiał zaprezentować różne style. Przebrali się w różnorodne ubrania i zrobili zdjęcia efektów swojej pracy.
Najciekawszą częścią zadania było umieszczenie tych zdjęć w prezentacji multimedialnej, oraz zaprezentowanie ich w klasie. Lekcja ta była interesująca i niecodzienna. Przygotowanie prezentacji zajęło dużo czasu, ale było warto. Największą popularnością cieszyły się takie style jak: sportowy, szkolny czy skejterski. W naszej opinii najbardziej nietypowym stylem był ubiór punkowy, ponieważ pokazywał, iż bycie nieszablonowym nie jest złe. Najwięcej radości dostarczyło zdjęcie chłopaka przebranego za syrenę. Na koniec odbyło się głosowanie wygrani dostali ocenę celującą z języka angielskiego. Każdy był zadowolony z takiej formy zajęć edukacyjnych. Wyniki naszej pracy można obejrzeć na szkolnej stronie internetowej oraz podczas Dnia Otwartego w angielskiej kafejce.
Kamila Kwiatek Ib
Jakub Kruczek Ic
Alan Sawicki Ia

English can be fun-Teenage Subcultures Projects

Students from 1st grade had to make a project about different subcultures.
They were divided into groups and every one of them had to present various styles.
They dressed up into creative clothes and took a picture of themselves. The most embarrassing thing was that they had to add it in to the presentation. The lesson was quite interesting and unusual. Although they spent a lot of time presenting it, it was worth it!During the presentation the most popular styles were: sporty,school style, skater, townie and punk.In my opinion, the most exotic subculture was the punk style because it showed the students that being unusual isn’t a bad thing.And the one that made everybody laugh was
the photo of a boy dressed up as a mermaid,At the end there was a voting which decided on the best presentation. The winners were very happy because they got 6. Everybody felt happy with their marks and they hope to do it again someday.
The End

Slajd6.JPG

Julia S. Kamila K

Marcin G. Kacper P.