Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Dziękujemy za dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Dziękujemy za dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
21.12.2014.
logo

Dziękujemy za dary dla Polaków na Ukrainie
i Wileńszczyźnie

grudzień 2014
 
>>> więcej <<<Podaruj paczkę na kresy !!!

   Czas Świąt Bożego Narodzenia to najważniejsza chwila w roku, kiedy możemy podzielić się z innymi darem serca, szczególnie z tymi, których rozdzieliła historia. Kolejny już raz organizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny i Ukrainy, gdyż właśnie tam żyje wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które czekają na prezent z Ojczyzny. Akcja, pod patronatem Kuratora Oświaty i TVP „Studio na wschód” ma na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju, jak i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 1 do 12 grudnia 2014 r. w bibliotece szkolnej. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawa i herbata, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. Świąteczne upominki na miejsce zawiezie pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie.
   Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele oraz członkowie wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce i gotowość niesienia pomocy.
Joanna Para

1.
DSC08453.jpg
2.
DSC08456.jpg
3.
DSC08457.jpg
4.
DSC08461.jpg
5.
DSC08464.jpg
6.
DSC08467.jpg
7.
DSC08468.jpg
8.
DSC08473.jpg

Zmieniony ( 21.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.