Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Dziękujemy za dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie Header Pic
Kalendarz 2019/2020
Rekrutacja 2020/2021

Dziękujemy za dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie PDF Drukuj Email
21.12.2014.

Dziękujemy za dary dla Polaków na Ukrainie
i Wileńszczyźnie

grudzień 2014

Podaruj paczkę na kresy !!!

Czas Świąt Bożego Narodzenia to najważniejsza chwila w roku, kiedy możemy podzielić się z innymi darem serca, szczególnie z tymi, których rozdzieliła historia. Kolejny już raz organizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny i Ukrainy, gdyż właśnie tam żyje wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które czekają na prezent z Ojczyzny. Akcja, pod patronatem Kuratora Oświaty i TVP „Studio na wschód” ma na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju, jak i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 1 do 12 grudnia 2014 r. w bibliotece szkolnej. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawa i herbata, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. Świąteczne upominki na miejsce zawiezie pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie.
   Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele oraz członkowie wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce i gotowość niesienia pomocy.
Joanna Para

Zmieniony ( 21.12.2014. )