Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Bielański Bieg Rodzinny o Puchar Sołtysa Adama Orylskiego Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Bielański Bieg Rodzinny o Puchar Sołtysa Adama Orylskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
13.10.2014.
Bielański Bieg Rodzinny

Bielański Bieg Rodzinny
o Puchar Sołtysa Adama Orylskiego

28 września 2014
>>> więcej <<<


Bielański Bieg Rodzinny o Puchar Sołtysa Adama Orylskiego

   Dnia 28 września w Bielanach Wrocławskich odbył się Bielański Bieg Rodzinny o Puchar Sołtysa Adama Orylskiego zorganizowany przez patrona imprezy wraz z bielańskimi biegaczami skupionymi w grupach Tempo Wałbrzych i Bielańska Pogoń oraz Stowarzyszeniem Pro Run Wrocław.
Stowarzyszenie Akcja wraz z wolontariuszami z Gimnazjum im. UNICEF uczestniczyło w tej imprezie. Opiekunami podczas zmagań uczestników były p. Joanna Para oraz p. Barbarę Idziak. Obie panie świetnie spełniały swoje zadanie.
   Celem imprezy było zaangażowanie rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego, będącego ważnym czynnikiem integrującym oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę i wypoczynek.
   Uroczyste otwarcie festynu miało miejsce w Arkalandii o godz. 13:00. Podczas zabawy przygotowano dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji m in. dmuchaną zjeżdżalnię, basen z kulkami oraz odbywający się w późniejszym czasie bieg krasnala. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymywali medale, a najmłodsi dodatkowo kolorowe bidony.
   Prowadzącymi konkurencje byli wolontariusze z naszego gimnazjum, aż 33 uczniów zaangażowało się w pomoc przy organizacji imprezy. Wolontariuszki rozlewały i podawały biegaczom wodę oraz wręczały im medale. Część dziewcząt pracowała w biurze zawodów, gdzie zapisywały uczestników. Chłopcom zostało przydzielone bardzo odpowiedzialne zadanie – kierowali ruchem drogowym na trasie biegu.
   Frekwencja była bardzo wysoka. Biegacze przyjechali z różnych okolic Dolnego Śląska, rozpoczynając od Bielan Wrocławskich, kończąc na Wałbrzychu.
Organizatorzy przygotowali dwie trasy: 5-kilometrowa i 10 – kilometrową pętlę, która przebiega ulicami Bielan Wr. Podczas festynu odbyły się dodatkowo bieg krasnala – dla najmłodszych, sztafeta rodzinna oraz wiele innych gier i zabaw. Atmosfera była wspaniała, co mogą potwierdzić chyba wszyscy, a w szczególności wolontariusze.
   Bieg 10 km ukończył na zwycięskim, pierwszym miejscu pan Jacek Sobas. Reprezentacje otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Zawodnikom zwycięskiej drużyny wręczono nagrody rzeczowe.
   Imprezę można zaliczyć do udanych i na pewno będzie miała ona swoją kontynuację w następnych latach.
 
Karolina Ilnicka

1.
20140928_121613.jpg
2.
20140928_143931.jpg
3.
20140928_145751.jpg
4.
20140928_151515.jpg
5.
20140928_151829.jpg
6.
20140928_154153.jpg
7.
20140928_161211.jpg

Zmieniony ( 13.10.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.