Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Ewaluacja konkursu bibliotecznego 2015 Header Pic

Ewaluacja konkursu bibliotecznego 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
22.06.2015.
ksiazka
GIM
Ewaluacja konkursu bibliotecznego
  „Książka, którą kocham”

26 maja 2015

A jednak warto czytać !!!
Ewaluacja konkursu bibliotecznego
dla klas I-III gimnazjum „Książka, którą kocham”

Konkurs dla klas I-III gimnazjum „Książka, która kocham” organizowany był przez bibliotekę szkolną wraz z nauczycielami j. polskiego. Eliminacje miały miejsce na zajęciach j. polskiego, gdzie uczniowie prezentowali przeczytane książki. Finał tych zmagań odbył się w bibliotece szkolnej 26 maja 2015 roku. Gimnazjaliści przygotowali wcześniej 5 minutowe prezentacje ulubionej książki, którą chcieliby zainteresować słuchaczy i zachęcić ich do jej przeczytania. Wystąpienia przygotowane przez młodych pasjonatów literatury były bardzo różnorodne. Były to m.in. prezentacje multimedialne, plakaty, a nawet zagadki, które komisja miała rozwiązać.
   Należy podkreślić, że konkursy biblioteczne spełniają ważną funkcję w życiu szkoły, gdyż promują czytelnictwo i działania biblioteki szkolnej, podnoszą kompetencje kulturowe uczniów, ich umiejętności autoprezentacji i rozwijają ich wrażliwość estetyczną. Uzmysławiają młodym ludziom, że warto czytać nie tylko lektury, ale także  ambitniejszą literaturę.
   Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie prezentacji swojej ulubionej książki. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Komisja w składzie: Barbara Idziak, Anna Lipińska oraz  Joanna Para, po uprzednich przesłuchaniach wyłoniła zwycięzców:

Uczniowie nagrodzeni:

1 miejsce:  Kamila Kwiatek  kl. I b
2 miejsce:  Maksymilian Janc z kl. III b
3 miejsce:  Zuzanna Banaś kl. I b

Uczniowie wyróżnieni:

Oliwia Parobocza z kl. III c
Anna Rutkowska z kl. II a

Joanna Para

Zmieniony ( 22.06.2015. )